Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszertári asszisztens OKJ...

Gyógyszertári asszisztens OKJ képzésről írnátok véleményeket?

Figyelt kérdés
Milyen a képzés? Nehéz? Mennyire kell hozzá a matematika?

2020. dec. 17. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik iskolába mész. Elvileg van ahol elég gyenge, de ahova én jártam ott azért kemény volt. Első év alap ápolástan, latin tanulás, és kórházi gyakorlat kB minden osztályon.


Második évtől van a gyógyszertari asszisztens képzés úgy konkrétan, az már jobb volt.

2020. dec. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk semmi matematika nem volt, csak némi kémia nagyon alap szinten. A legnehezebb tárgyunk a latin volt, összehasonlításként végzés után orvosira mentem, a latin nyelv még említve sem volt, annyira nem számított nehézségben más tárgyakhoz képest.


Én nem találtam nehéznek, jól éreztem magam azon a képzésen, az viszont zavart (és előre is elnézést emiatt), hogy sok volt a gyengébb képességű, olyan is akadt, akinek az érettségije sem volt meg (pedig elvileg a beiratkozáshoz feltétel, de elnézték neki, ráér majd a szakmai vizsgáig...), megbuktak latinból (itt nem Cicero elemzést kell elképzelni, néhány kifejezés, meg a recept elolvasása lényegében) stb. A gyakorlattal nem voltam elégedett, gyógyszertechnológia tantárgyból volt elmélet és gyakorlat is, a gyakvez nem volt hajlandó megérteni, hogy van külön elméletünk, lényegében az első év (2 éves képzés volt) lement úgy, hogy egy mérleget nem táráltunk. Ezt kicsit sérelmeztem, pont a legfontosabb részt nem adják át, mert Mucika úgy dönt, hogy ő inkább elméletet tart. De ez persze egyéni dolog, Pécsre jártam, ráadásul nem is a közelmúltban, majdnem 10 éve. Összességében nem volt nehéz, orvosihoz összehasonlítva pláne nem, kb mint a középiskola volt.

2020. dec. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A korházi gyakorlat mit jelent pontosan? Köszönöm aki válaszol!
2021. jan. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Minden egészségügyben tanulónak kötelező x óra kórházi gyakorlat. Év közben + nyáron (kb egy hónap) .

Feladat : alapellátás kórházban . Sajnos ez sok mindnekinek elveszi a kedvét. De a második évben csak gyógyszertári gyakorlat van , ahol lehet ismerkedni a szakmával. Illetve ha a suliban bizonyos átlag fölött vagy, akkor lehetsz ösztöndíjas is , amit kb. 2 évig kap Az ember

2021. aug. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!