Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy pénzügyi számviteli...

Egy pénzügyi számviteli ügyintéző OKJ és egy pénzügy és számvitel FOSZK egyenértékű?

Figyelt kérdés
2020. dec. 19. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, a FOSZK megasabb szintű képesítés. Ott egyes tanátárgyakat be is tudsz számíttatni, ha esetleg egyetemre mész. Az OKJ annyi, amennyi. Esetleg még a mérlegképest csinálhatod utána, de azzal vége.
2020. dec. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyetemre nem szeretnék menni utána, hanem majd egy mérlegképest maximum. Azt FOSZK után is lehet ugyanúgy gondolom, igaz?

Jelenleg pénzügyi és számviteli ügyintéző OKJ-ra járok, de a képzés borzalmas. Van rá esély, hogy FOSZKon az egyetemi oktatás miatt színvonalasabb lenne?

2020. dec. 19. 12:53
 3/4 A kérdező kommentje:

Ó igen, még arra kíváncsi lennék, hogy ha FOSZKot végzek akkor is mehetek ugyanúgy mérlegképes könyvelő képzésre ugye?

Mert gondolom FOSZKkal nem adnak mérlegképest, csak diplomával.

2020. dec. 19. 16:48
 4/4 anonim válasza:
Szia! Kicsit kicsúsztam az időből, de azért megválaszolom, valakinek talán még jól jöhet. Én első éves FOSZK-os pénzügy számviteles hallgató vagyok a BGE-n. Biztos vagyok benne, hogy sokkal nehezebb, mint egy pénzügy számviteli ügyintéző OKJ, de egyrészt sokkal jobban néz ki (márcsak azért is, mert a BGE-ről van) másrészt ez egy felsőfokú végzettséget jelent, nem pedig egy közepet. Én 2020-ban érettségiztem nekem sem volt terv az egyetem, de aztán meghallottam ezt a lehetőséget, ráadásul állami az egész, ugyanúgy két éves, mint államin a pénzügyi számviteli ügyintéző és ráadásul még felsőfokú végzettséget is ad. Ráadásul a négy félévből az utolsó egy szakmai gyakorlat, tehát csak 3 hónapig kell szenvedned az elméleten. Mint említettem nehéz, nem minden tárgy, volt olyan amit nevetségesen egyszerű volt teljesíteni, de azért pl számvitelből szerintem a foszkosok 30-40 százaléka újra kellett vizsgázzon, tényleg rengetegen voltunk akiknek nemhogy elsőre de másodjára sem sikerült. Legfőképpen azért jelentkeztem mégis ide, mert rengeteg álláshirdetésnél láttam, hogy egy felsőfokú végzettséget kérnek, ha OKJ-n lennék most startból be sem adhatnám az önéletrajzom, esélyem sem lehetne. Nálam is ez volt a terv egyébként, hogy a vállalkozási mérlegképes könyvelő a terv, de miután megtudtam, hogy ehhez előképzettség kell amit rengeteg idő megszerezni, vagy mehetek rövidebbre és fizethetek több százezer forintot elment a kedvem. Azóta megtudtam, hogy ezután a FOSZK után egyből beiratkozhatok mérlegképesre, mert van egy felsőfokú szakirányú végzettségem. Ha még jókor látod fontold meg, mert jó lehetőség, de vedd figyelembe azt is, hogy nem feltétlenül piskóta a képzés, bár sokkal egyszerűbb, mint az alapképzés. Bárhogyan is döntesz, remélem jól sül el és fel a fejjel :)
2021. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!