Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Leíró jellegű szakdolgozatnál...

Leíró jellegű szakdolgozatnál kell lábjegyzetelni, amennyiben nem szó szerint idézünk?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy az anyagot a könyvek elolvasásával el lehet sajátítani, ezért simán meg lehet kompletten írni egy ilyen szakdolgozatot a saját szavainkkal is. Olyankor elég csak a legvégére berakni a könyveket, a felhasznált irodalmak közé?
2020. dec. 19. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég le kell hivatkoznod a szakdolgozat szövegében is, hogy hol használtad fel az irodalmat, illetve ha idézel belőle akkor idézőjelet is kell használni a hivatkozás mellett.
2020. dec. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az idézőjeles részt tudom, arra voltam kíváncsi, hogy ha saját kútfőből írok, akkor is kell-e jelölni a lap alján. Ezt marhaságnak tartom amúgy, mert nem a szerzős szavait használom, és nem úgy írom a szakdogát, hogy ott van az ölemben a könyv.
2020. dec. 19. 17:47
 3/5 A kérdező kommentje:
*szerző
2020. dec. 19. 17:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
De az ötletet tőle szedted és ezen van a hangsúly. Ha valamire az elgondolásával kapcsolatban reflektálni akarsz az rendben van sőt ajánlott: Mivel értesz egyet mivel nem, miért egyéni tapasztalatok. Termeszetesen ekkor már nem hivatozol, mert ez saját vélemény.
2020. dec. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor simán csak a könyvet fogom feltüntetni a lap alján, oldalszámmal, kiadóval, megjelenési évvel. Remélem, az megfelel a konzulensnek.
2020. dec. 19. 19:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!