Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Plagizáltam egy egyetemi...

Plagizáltam egy egyetemi beadandót.Mi lesz a büntetésem? Mit tudhatok?

Figyelt kérdés
ELTE, 7 oldal, ebből 5 oldal átírt szöveg. Tanszékvezetővel beszéltem, úgymond semmit se mondott. De félek.
2020. dec. 25. 15:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
"Sima" beadandó volt. Egyik osztálytársam ugyanezt bejátszotta, ugyanezen tanár és tárgy, tavaly. Őt még vizsgátni is hagyták...
2020. dec. 25. 18:04
 12/22 A kérdező kommentje:
Nem magam védem, hibáztam. Csak vicces, hogy pofára működik.
2020. dec. 25. 18:05
 13/22 anonim ***** válasza:
53%
Nem pofára működik. Gondolom a haverodnál nem jöttek rá a plágiumra.
2020. dec. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
De, de! :) Neki is visszadobta a tanár plágiummal a beadandót és vizsgázni is hagyta és semmi sem lett belőle! :)))))
2020. dec. 25. 18:55
 15/22 anonim ***** válasza:
25%
Olyan nehéz lett volna megjelölni a forrást?
2020. dec. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Lemaradt, ez van. Már nem tudok mit tenni. Másik kettő fel volt tüntetve.
2020. dec. 25. 19:13
 17/22 anonim ***** válasza:
23%
Ha megúszod, ez jó okulás a számodra, hogy ilyen SOHA TÖBBÉ. Ha bárki, bármikor rájön utólag, még 40 év múlva is megszívod (ld Schmitt, Semjénzsóti, talán Gyurcsány stb. esetét).
2020. dec. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
32%
Ha fel is tünteted, az is plágium. A dolgozat 50%-át nem haladhatja meg a hivatkozott rész.
2020. dec. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
45%
Sima beadandónál semmi nem lesz ne hülyítsétek a kérdezőt. Tanártól függ, van aki belesz.rik, van aki ha ellenőrzi és ha fennakad vmi plágiumkeresőn akkor visszadobja a beadandót és ha van időd akkor újra kell írni. Amúgy rutinos plagizálóként tanácsolom hogy az átvett szöveget célszerű átszerkeszteni (vagy ha idegen nyelvű szöveget veszel át az a legjobb mert szabad fordítást nem tud ellenőrizni egy plágiumkereső szoftver sem). Én úgy szoktam hogy a létező szövegeket kb 75%át átszerkeszem. Kiveszek belőle részeket, hozzáteszek, szinonímákat használok. Persze mióta egyetem mellett dolgozok ilyenre nem vesztegetem az időt, a beadandók nagy részét kiadom bérmunkába :)
2020. dec. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az a szabály, hogy kirúgnak, viszont a gyakorlatban még soha nem láttam ilyet. Többször is történt olyan, hogy a csoportomban valaki másolt vagy legalábbis megvádolták ezzel (ilyen velem is volt) és a legtöbb esetben csak szimplán nem értékelték az adott beadandót/vizsgát, vagy megbuktattak (engem pl. meg akartak buktatni, de nem tudták bebizonyítani, hogy másoltam - amit nem tettem - és végül meglett a tárgy). Nem mondom, hogy ne jelentkezz újra stb., mert lehet valahol ez szigorúbban veszik. Csak azt mondom, hogy nekem ezzel valamicskét "pozitívabb" tapasztalatom van.
2020. dec. 26. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!