Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELső félév után, ha nincs meg...

ELső félév után, ha nincs meg az előírt tanulmányi átlagom átsorolhatnak önköltséges formára?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok egyetemen, aggódok, hogy netalántán nem lesz meg az előírt tanulmányi átlagom az első félévben. Azt olvastam egy tájékoztatóban, hogy az átsoroláshoz az utolsó 2félév súlyozott tanulmányi átlagának kell meglennie ahhoz, hogy ne soroljanak át. Érdekelne, hogy jól értelmezem-e. Ha most nekem 3,0 súlyozott átlag van előírva, de az első félévben ez nincs meg, akkor még nem sorolnak át önköltségesre, majd csak ha a második félévben sincs meg, valamint a kettő együtt nem adja ki a legalább 3,0-ás átlagot. Szóval akkor most még nagyon nem kell félnem igaz?

2020. dec. 26. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Így van, mindig az utolsó 2 félévet nézik, mivel neked ez volt az első, nem sorolnak át. Majd a 2. félév után nézik az első kettőt, a harmadik után a másodikat és a harmadikat, a negyedik után a harmadikat és a negyediket, és így tovább.
2020. dec. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kell még 36 teljesített kredit is!
2020. dec. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, a kredit rendszerével tisztában voltam, csak ez az átsorolás volt zavaros, de akkor jól értettem. Köszönöm szépen nektek!:D
2020. dec. 28. 09:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!