Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy vizsgára nem tudok normáli...

Egy vizsgára nem tudok normálisan készülni, ilyenkor járna ösztöndíj következő félévben?

Figyelt kérdés

Kicsúsztam a tervezett időkeretemből, így egy vizsgámra várhatóan nem tudok majd normálisan felkészülni, azt pedig nem szeretném, ha a tanár ott helyben megbuktatna, így szerintem áttolom következő évre.


Nem ráépülős a tárgyam, és ezen kívül a többi 16 tárgyam is meglesz, egész jó átlaggal (4.1). Azon gondolkoztam, hogy ezzel az egy elégtelen tárggyal, jogosult lennék az ösztöndíjra?


Debreceni Egyetemről van szó.



2021. jan. 1. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy az egyetem többi hallgatója hogyan teljesít.
2021. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a szak, mennyi a diák és mennyi diák teljesít nagyon jól.

A pázmány mérnöki karán pl 4.0ra semmit nem kapsz. 4.6 fölött indul a buli és vannak azért sokan, akik kredit túlteljesítés miatt 7.0ás átlagot is elérnek. De mivel kicsi a kar, sok a túlteljesítő így keveset kapnak.

Veszprémben 3.0ás átlag fölött már jár ösztöndíj.

Károli Bölcsész karán meg nagyon kevesen teljesítenek 4.0 alatt, ott meg azért kapnak sokan keveset.

2021. jan. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát, nekem már 4.1-re is járt anno, még normál tanítási körülmények között, csak mióta online oktatás van - és a legtöbb hallgató puskázik - 4.55-ös átlagra kaptam kemény 6500 forintot havonta..


Most szerintem ez változik, mert legalább a félév felét megtartották normálisan, így a szemináriumi órai jegyeknek a fele a jelenléti oktatási munkánkból származik, illetve szinte az összes vizsgánk szóban lesz, így ott sem lehet majd puskázniuk a léhűtőknek.


Egyébként félreértés ne essék, nem vagyok álszent, én is ki szoktam használni 1-2x azt, hogy online kell dolgozatokat írni, de azért annyira nem vagyok lusta sz*r, hogy az egész féléves dolgozataimat kipuskázzam, hogy így menjen fel az átlagom.. Ami kibaszás az olyanokkal, mint például velem, mert nekem tényleg kell az az ösztöndíj, viszont így, hogy mindenki puskázik, alig kapok valamennyit.

2021. jan. 2. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!