Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsgapánik? Mit csináljak?...

Vizsgapánik? Mit csináljak? Szerintetek hogyan dolgozzam majd fel a bukást?

Figyelt kérdés
Elég nehéz vizsgám lesz a jövő héten, a tanár is sokat követel. Ismételgetem a tételeket, tanulom őket amikor csak tudom de úgy érzem nem megy a fejembe semmi. Mintha már fel is adtam volna az egészet, és ez megrémiszt. Már konkrétan a vizsgával álmodtam.. Még sosem buktam meg semmiből, de úgy érzem ez lesz az első alkalom. Szerintetek hogyan dolgozzam majd fel a bukást? Nagy szégyen lesz? Hogyan kaparjam össze magam a földről, hogy tanulni tudjak a többire?

2021. jan. 1. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem szégyen a bukás.


Ez egyetem?


Jobb, hahozzászoksz, hogy nem sikerülhet mindig minden elsőre és a bukás az nem tragédia. Főleg az egyetemen az a jó, hogy többször is próbálkozhatsz a tárgyaidból, nem egy alkalmon áll vagy bukik minden. Ha elsőre nem megy, akkor majd a következő alkalommal már menni fog.

2021. jan. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy nem tudod az anyagot megfelelően, akkor ne menj el vizsgázni (megspórolsz egy rossz élményt és egy vizsgalehetőséget, mert gondolom csak 3 dobásotok van, mint a legtöbb helyen). Ha pszichológiai blokkjaid vannak, akkor segíthet, ha évfolyamtársakkal átbeszélitek az anyagot (online is lehet), attól kicsit megjönne az önbizalmad. Ha ez egy súlyos, régóta tartó probléma, akkor pedig pszichológushoz kellene fordulni. Ő meg tud tanítani techninákat, amit segítenek ellazulni.
2021. jan. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!