Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvekből mennyi pontot...

Nyelvekből mennyi pontot vihetek az egyetemre?

Figyelt kérdés
Teszek egy angol és egy német nyelvvizsgát, akkor a mindkettőért kapott pontot viszem tovább, vagy csak az egyikét?

2021. jan. 5. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Valahol azt olvastam maximum 40 pluszpontot kaphatsz a nyelvvizsgáidért. A B2 28 pontot a C1 40 pontot ér.
2021. jan. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az sem mindgey, hogy miből teszel emelt szintű érettségit. Ha németből vagy angolból emeltezel, akkor ugyanolyan nyelvű nyelvvizsgáért nem kapsz többletpontot. (Viszont az emelt érettségiért 50 többletpont jár ha elérsz bizonyos százalékot, nem tudom fejből) Összesen 100 többletpont szerezhető. Tehát pl ha egyikből emeltezel, másikból nyelvvizsgázol, jobban jársz szerintem (mivel valamilyen nyelvből kötelező legalább középszinten érettségizni eleve). Perzse csak ha jól meg tudod csinálni az emelt érettségit.
2021. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!