Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valakinek van valami ötlete...

Valakinek van valami ötlete mit kellene tennem/mi segítene?

Figyelt kérdés
Tudna valaki tanácsot adni? Baromira félek az érettségitől, vagyis csak a szóbelitől, az írásbeli menni fog, de egyszerűen amikor szóban kell akár órán felelnem egyből lefagyok.. És egy szó nem jön ki a számon. Pedig tudom a választ, de egyszerűen lefagyok.. És fogalmam sincs mi lesz így velem a szóbeli érettségin.

2021. jan. 10. 03:30
 1/6 anonim válasza:
56%
Szia, Hát gondolom te magyarba laksz, hát igazából ha nem tévedek és magyarba laksz, joo neked mert én meg németbe és nekem még nehezeb mert perfekt se vagyok, a németben, visszont szerintem gyakorold otthon képzeld odda a tanárt stb stb... és gyakorold és szerintem könnyében fog menni de ha így alsz hozzá hogy úristen zavarba lesszek meg ilyenek..akkor tényleg abba lesszel.. szóval enged el magad... próbálj otthon... helyesírási hibákért bocsi...
2021. jan. 10. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorold a beszédet egyedül is, pl tükör előtt, és mások előtt is. Mondhatod a szüleid előtt is, vagy keress egy magán tanárt, és járj hozzá beszélni. Ha sokat gyakorolsz, akkor csökkenni fog a szorongás.
2021. jan. 10. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Lesz felkészülési időd, asszem 30 perc körül. Akkor össze tudod magad szedni, leírod a gondolataid, felolvasod ha nem megy magadtól, vissza kérdeznek, felelsz, ha nem megy akkor besegítenek (ezt is pontozzák, ha elakadsz mennyire lehet vezetni téged a témában), és simán meglesz a 80-90%-od. Úgyhogy ne stresszelj, ha a kérdésre nem is tudsz felelni, ott lesz a lap amin össze vannak írva a jegyzeteid, azzal pedig simán átmész. Persze kell tudni a tételeket ehhez. :D

De ne parázz, nem gyilkosok szobeliztetnek, az elején mindig van egy kis feszültségoldás, jó hangulatban is le tudsz vizsgázni. Egyik ismerősöm például sokat nevetett a szóbelije alatt, nagyon nagy arc volt a vizsgáztatója.

2021. jan. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj nem lesz nehéz. Én teljesen műszaki beállítottságú vagyok, sohasem szerettem a történelmet meg az irodalmat. Ezekből a tárgyakból teljesítettem mindig a leggyengébben, 2-es és 3-as között voltam az is puskázással. A töri és a magyar érettségim végül 4-es 4-es lett, pedig nem voltam a helyzet magaslatán. Ha tudod az anyagot akkor az úgy is látszik rajtad és segíteni fognak. Azzal gyakorolhatsz, hogy felmondod a megtanult anyagot, ezzel jobban rögzül és a beszédet is fejleszted vele.
2021. jan. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat, megfogadom őket!:)
2021. jan. 11. 14:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Lesz felkészülési időd, asszem 30 perc körül."

Kivéve az idegen nyelveket.

Tényleg beszélj sokat, olvasd fel hangosan a könyvből a tudnivalókat, szokjál hozzá, hogy beszélsz, hogy nincs abban semmi különleges, ugyanolyan természetes része a létezésnek, mint az, hogy lélegzel. Beszélj! Hangosan. Akkor is, ha nincs ott senki a közeledben, meg akkor is, ha van.

2021. jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!