Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták: hogy indul...

Egyetemisták: hogy indul nektek a félév? (Online vagy jelenléti oktatással)

Figyelt kérdés
Nekünk február második hetétől indul a tavaszi félév, de nem mondanak semmit arról, hogy mire számítsunk. Elég zavaró, hogy nem tudunk számolni a költözéssel meg semmivel.

2021. jan. 10. 16:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Online (BME). Lássuk be, egyelőre február 1-ig kijárási korlátozások vannak, meg minden zárva van, és nem tudjuk utána fel lehet-e oldani, a félév meg nálunk pl. 8-án kezdődik, nyilván senki nem mondja, hogy jelenlétire készüljünk.

Év közben egyébként, ha lehet át terveznek térni.

2021. jan. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"A szorgalmi időszak első 4 hetében nem lesz jelenléti oktatás, ez tehát legkorábban 2021. március 8-án (hétfőn) indulhat. Amennyiben még ekkor sem, ami könnyen elképzelhető, erről igyekszünk majd hetekkel korábban tájékoztatni."

-ELTE

2021. jan. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Remélem minket is hamarosan tájékoztatnak. Neptunban idáig ki vannak írva a termek.
2021. jan. 12. 13:04
 14/20 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező

2 perc egy feladatra? Micsoda luxus xd

5 perc, 10 kicsit kifejtő kérdés... az már úgy az igazi 😁

2021. jan. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Végig online minden (SZIE).

Még a 21. júniusi államvizsga is.

2021. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

"Most mondom ha a média nem tolná egész nap ezt az influenza erősségű (se) vírust senkit nem érdekelne, és élhetnénk normálisan az életünket."


Jaja, max néha meghal 1-2 ismerős a környezetedben, aki egy, influenzát túl élt volna, ahogy nekem is halt meg 54 éves ismerősöm szinte minden komolyabb alapbetegség hiányában.

2021. jan. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Igazából meg lehet érteni mindkét álláspontot. Nekem is jobb az online, mert több tágyat fel tudok venni szabválból is és nem kell tartani óraütközéstől, online könnyebb megoldani az ilyen logisztikai problémákat, máshogy tartanak sok szabvált.


Azt is megértem, akinek hiányzik a személyes környezet. Azért annyit hozzátennék, hogy a kapcsolatépítés itt sem lehetetlen, bár kíváncsi lennék, konkrétan itt milyen kapcsolatépítésre gondoltok? Az együtt bulizásra, ismerkedésre, vagy arra, hogy részt vesztek egyetemi kutatómunkákban, TDK-ztok stb? Elöbbi esetben sajna tényleg korlátozva vagytok, utóbbiban viszont online ugyanúgy megy a dolog, vannak online kutatómunkák, ahol részt lehet venni, TDK-zni annak, akit érint és érdekel a téma, dolgozik rajta. Szóval ilyen téren megvan a lehetőség.

2021. jan. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
34%

"Elveszik így az egyetem egy nagyon nagy előnyét, a kapcsolatépítést"


Te milyen kapcsolatépítésről beszélsz? A beb.szásokról, amikor másnap reggel a saját hányásodban kelsz fel, és be se mész előadásokra?


Áruld már el milyen kapcsolatokat építesz egyetemen, meg hogy?


Mert a kapcsolatépítés a mai világban kb. úgy működik, hogy felkeresed a helyi fideszes képviselőt és közlöd vele, hogy szerinted a Fidesz-KDNP a legcsodálatosabb dolog, ami a magyar nemzettel történhetett valaha a történelem során. Ennyi, nem kell többet belegondolni. Semmi kalcsolatot nem építesz egyetemen, a beb.szás sehova nem vezet, max szórakozol.

2021. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Utolsó: nekem pl. nem hiányoznak az ivós programok, de kellemes légkör szokott lenni a suliban, érted, ez olyan, mint a mindennapos kávészünet a jófej kollégákkal. Szociális tevékenység.


Meg azért segítünk egymásnak beadandókban, tippeket adunk vizsgánál ha valaki már előbb volt, jegyzetet küldünk ha az illető épp kihagyta az előző gyakorlatot.


Plusz az online számonkéréseknél nálunk a tanárok elnyomhatatlan vágyat éreznek arra, hogy távolból is megoldják a szivatást. Így szinte teljesíthetetlen beugrókat állítanak össze amivel kiszórják a 90%-ot. Online oktatás óta 2 tárggyal így jártam, tök jól tudom az anyagot de 2-3perc alatt nem tudok nyugodtan átgondolni egy komplex feladatot. . Bent meg egyszerűbb volt és több idő volt rá.

2021. jan. 23. 13:20
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
PPKE -n elvileg hibrid
2021. jan. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!