Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen indokot kellene ehhez...

Milyen indokot kellene ehhez írni?

Figyelt kérdés

Az egyetemen lesz egy tárgyam, aminek nincs meg az előfeltétele. Beszéltem a tanárral, azt mondta, hogy számára semmi akadálya, hogy a kettőt egyszerre vegyem fel, viszont ezt nem ő dönti el, hanem be kell adnom a Tanulmányi Bizottságnak egy kérvényt, megindokolva, hogy miért szeretném ezt a két tárgyat egyszerre felvenni. Én valami olyasmire gondoltam, hogy megfogalmazni valahogy, nyilván nagyon elrontottam, de aktívan résztveszek a kari életben (TDK, OTDK, kirendelés többszöri teljesítése, önkénteskedés), így járuljanak hozzá a tanulmányaim zavartalan folytatásához, tehát hogy ne csússzak.


Ti hogyan indokolnátok, fogalmaznátok meg egy ilyen kérvényt?



2021. jan. 18. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért nincs meg a tárgy? Mert ez is fontos lehet.
2021. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az ok az, hogy a legelső félévemben ért minket egy családi tragédia, így az utolsó maradék 2 vizsgám nem sikerült. Akkor kaptam egy felsőbbévestől (mentor volt akkor a lány) egy mintatantervet, melyben a szigorlat előfeltételeként nem szerepelt az X tárgy, aminek előfeltétele Y (amit a második félévemben kellett volna teljesíteni). Megnyugodtam, hogy akkor majd teljesítem, ha legközelebb meghirdetik, hiszen nem fogok miatta csúszni, aztán nyáron kiderült, hogy nem a ránk vonatkozó mintatantervet küldte el a mentor csaj, hanem egy egyel régebbi és abban már szerepelt az a tárgy a szigorlat feltételeként. Lényegében önhibámon kívül történt, nyilván nekem is jobban utána kellett volna néznem akkor az első félévben, hogy a mintatanterv jó-e, de megbíztam a lányban, mert mentor volt, úgy gondoltam, hogy neki biztos toppon kellett lennie ezekben a dolgokban.
2021. jan. 18. 14:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Erős előfeltételről van szó?
2021. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!