Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csajok! Akik tanítónőci...

Csajok! Akik tanítónőci képzésre jelentkeztetek! A Cole szerzőpáros Fejlődéslélektan című könyvét hány nap, vagy hány hét alatt sikerült bemagolnotok? Illetve a hasonlóan (túlságosan is) részletgazdag tankönyveket hány nap alatt tudtátok memorizálni?

Figyelt kérdés

Az ilyen tankönyveket átolvasni, majd felfogni és értelmezni, mindezeket (gondolom) az elvárt teljes alapossággal is rendkívül nehéz és időigényes, nemhogy mindent mi bennük áll memorizálni. Ráadásul egy csomót csupán egy adott szemeszterben...

Fontosabb irodalmak is vannak a témában (kezdésnek mondjuk maga a tanítás és a _hozzá_ kapcsolódó kiegészítő anyagok), a fentiek ehhez képest feleslegesek, mind tartalom, mind időpazarlás tekintetében, nem orvosok/pszichológusok/kémikusok szeretnétek lenni, hanem tanítók!



2021. jan. 20. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Tanítónőci..?


Ezt nem magolni meg memorizálni kell, hanem megérteni és megtanulni, majd átültetni a gyakorlatba.


Ha te úgy érzed, hogy a fejlődéslélektan és a "hasonlóan részletgazdag" tananyagok feleslegesek, akkor inkább még most válassz más pályát, és ne "tanítónőci" akarj lenni. A gyerekek érdekében. Légyszi.

2021. jan. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

"Fontosabb irodalmak is vannak a témában (kezdésnek mondjuk maga a tanítás és a _hozzá_ kapcsolódó kiegészítő anyagok), a fentiek ehhez képest feleslegesek, mind tartalom, mind időpazarlás tekintetében"


Tévedés, EZ fontosabb, mint az, hogy hogyan kunkorítsd a kettes farkincáját. Nem anyagot tanítasz elsősorban, hanem gyerekeket. Semmi nem fontosabb annál, minthogy megértsd az ő gondolkodásukat, érzelmi működésüket, életkori lelki jellemzőiket.

2021. jan. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

...de hogy a kérdésedre is válaszoljak, kb. 2 hónap volt. A többi tantárgy mellett persze.

#2 voltam.

2021. jan. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Bár én óvodapedagógus vagyok, de nekünk is keményen tudni kellett.

3 éven keresztül volt nagy barátom a könyv, folyamatosan forgattam.


És az első vàlaszolóval teljesen egyetértek.

2021. jan. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Kezdem elhinni, hogy amikor agyhalott kérdés után odabiggyeszti valaki, hogy tanárnő, akkor tényleg az. Ma már azok mennek tanárnak, akik máshova nem jutottak be, a selejt. Szégyen az egész oktatásra.

Aztán te leszel az az alkalmatlan hisztérika, aki szülőin magából kikelve ordít, hogy neki ne magyarázza meg a szülő, hogy a gyerek aspergeres vagy ADHS-s, ez csak divatbetegség, és meg kell nevelni. Meg fogyatékosnak titulálja az ilyen gyereket, akinek nem mellesleg 140 az IQ-ja, és azért zsizseg órán, mert unatkozik.


Szerintem is keress másik szakmát, az ilyen nem tanárnak való. Elcseszed többszáz gyerek életét, és neked is pokoli lesz egy életen át úgy menni dolgozni, hogy xar vagy a hivatásodban.

Fodrásznőci legyél, ott elég a vizsgára bese.ggelni a kémiát, azt a fontosat gyakorlaton megtanulod.

2021. jan. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
89%

Tanítónőciiii... szakadok! :D Én tanárnak mondom magam, vagyis mondtam, mert a sok agyhalott ex-pályatárs miatt 2 év alatt kiégve hagytam ott a pályát. Most a gyerekem hasonlóan magad kvalitású tanerőivel szenvedek, mint te is leszel...

Amúgy a Fejlődéslélektan még az egyik legérdekesebb, leggyorsabban tanulható anyag volt elsőben. Ennél már csak szárazabb lesz...

2021. jan. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Én ugyan pszichológiát végeztem, de ez a könyv nálunk is anyag volt, és szerintem megközelítőleg sem olyan unalmas és "túlságosan részletgazdag", mint ahogy állítod. Kb az egyik legértelmesebb tankönyv, amivel az oktatásom során találkoztam. Szerintem se erre a pályára való vagy, ha ehhez így állsz hozzá, a gyerekek megértése nélkül nem lehet őket (jól) tanítani.

Amúgy nekünk 2 félév fejlődéslélektanunk volt, szóval nekem volt időm megtanulni (nem bemagolni!) a tartalmát, de nem is tartott sokáig, elolvastam 1-2x és rögzült. Az, hogy valamit mennyi ideig tart megtanulni az első sorban a tanulótól függ és nem az anyagtól.

2021. jan. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Gyógypedagógusként nekünk is volt ez tananyag. Ez egy kifejezetten olvasmányos, érdekes, képekkel gazdagított könyv. Egyáltalán nem nehéz és nagyon sokszor elővettem újra.

Az anatómia szigorlat funkcionális anatómiával, kórtannal, na az nem volt olvasmányos. És hogy lehet megtanulni? 2 hét alatt kidolgozod a tételeket és 3 intenzív tanulós nap alatt beseggeled. Ez az iskola, ez a dolgod.

2021. jan. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Szintén pszichológus, és szerintem is tök jó a Cole könyv. Olvasmányos, érdekes, a bemutatott elméletek logikusak és jól tanulhatóak. A személyiséglélektanhoz vagy a szociálpszichóhoz képest egy élmény. És nagyon fontos ismerned a gyerekek fejlődését ahhoz, hogy jól tudd végezni a munkádat, a Cole ebben a témában alapvetés.

Ha olvasással nem megy, akkor próbálj jegyezetelni, úgy átláthatóbb lesz, és ismétléskor már nem kell az egész könyvet lapozgatnod, elég a jegyzeteket.

2021. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!