Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megérné matektanárnak továbbta...

Megérné matektanárnak továbbtanulnom?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a matekot, megy is és gondolkodtam matektanárit beírni. Hallottam, hogy nagy kereset is van rájuk, tehát úgymond könnyű lenne munkát kapni, viszont a fizetés nagyon alacsony. Ez igaz? S ha igaz, milyen más "matekos" szakot ajánlanátok nekem?

2021. jan. 20. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Én szerintem vágj bele. A matek az olyan hogy a munkád mellett simán lesz mágánba munkád es azert 1 óráért ma már 3-5 ezret is elkérnek. Válassz mellé mondjuk infót és ha véletlen nem akarsz tanár lenni akkor az infó okán sok más munkád is lehet. Reál tárgyas tanárokból meg amúgy is hiány van.
2021. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy mire Te végezni fogsz, addigra olyan kevés matematika tanár lesz, hogy kénytelen lesz a kormány megemelni a fizetéseket, amik most még tényleg - viszonylag - alacsonyak.

Egyébként nagyon sok "matekos" szak van (műszaki, gazdasági, informatika, ...)

2021. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Például a matematika szak elég matekos...

Vagy a fizika.

2021. jan. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Magánban degeszre keresheted magad, matektanár mindig is kellett és kelleni is fog-mivel a diákok nagyrésze nem tudja a matekot suliban megèrteni, így a magántanár(főleg ha jó vagy és híre megy) keresett lesz- hiszen az egyéni korrepetálás amúgy is sok esetben célravezetőbb

Ha szereted, ambíciózus vagy és szereted a diákokat, simán

2021. jan. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
Aki szerint aktív tanítás mellett még belefér a magánóra, az le van maradva egy évtizeddel. Ha akarsz tanítani, megéri. A tanári kereset kezdetben nagyon alacsony, később sem lesz jobb, úgyhogy erre ne építs. Arra igen, hogy mire végzel, talán már más lesz a helyzet.
2021. jan. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt régebben egy matektanárom, na ő brutál jól tudta tanítani. Mondta, hogy vállal korrepetálást. Elmentem hozzá egyszer, másfél óráért 3000Ft-ot kért. Szóval így magánba szerintem megéri, főleg ha szereted is. Sok sikert. ;)
2021. febr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!