Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri sportpszichológusnak...

Megéri sportpszichológusnak tanulni?

Figyelt kérdés
Élsportoló voltam és most is életem szerves része a sport, amitől nem szeretnék elszakadni. Ebből kifolyólag elég jó kapcsolataim is vannak. Versenybírói papíron van, illetve segédedzőként fogok dolgozni, de úgy érzem, hogy abban nem tudnék kiteljesedni hosszútávon, és mindig is a pszichológia érdekelt, illetve az, hogy másoknak segítsek és motiváljam őket. Úgy érzem ez lenne a legmegfelelőbb irány számomra, de nem tudom magyarországon mennyire van jövője...esetleg mellé sportdietetikára gondoltam még.

2021. jan. 20. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van jövője gatyát fel és tanulj!

Sprotdietetikusnak csak akkor mehetsz el ha előtte elvégezted a dietetikus szakot az 4 év +1 év sportdietetika +2 év msc

2021. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon telített a szakma? Mert úgy látom, hogy még nem sok sportpszichológust alkalmaznak...szerintetek 10 éven belül ez változni fog? Ha nem találok állást, tudok kutatni a témában?
2021. jan. 20. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Telített nevetnem kell. Ez egy új szakma!
2021. jan. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy új, de gondolom nem sok sportpszichológust alkalmaznak az országban. (Akiknek ténylegesen jó állásuk van pl.: leszerződött a magyar úszószövetséghez)
2021. jan. 22. 10:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pszichológia mellett már ne nagyon gondolkodj más egyetemi szakban, mert a legtöbb felevedet el fogja vinni. 3ev alapképzés + 2 év mester és akkor leszel okleveles pszichológus. Innen még tovább kell tanulnod, tanfolyamokon részt venni, esetleg egy doktori sem árt. Az hogy mennyire van jövője, azt szerintem te mint volt élsportoló látod a legjobban. Le lehet szerződni egyesuleteknel, ebben viszont nincs sok pénz. Itthon a kutatás még gyermekcipőben van. Ha itthon szeretnél maradni, akkor én a kutatásban nem gondolkodnék. (Én külföldön tervezek pszichológia alapszakkal+Kognitív idegtudomanyokkal kutatni, imadkozom, talán lesz valami esélyem)
2021. jan. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt szeretnéd csinálni a megéri nem túl valid kérdés.

Mivel, ha ezt szeretnéd csinálni, ebbe fogod az időd és a pénzed beletenni, és ebben leszel nagyon jó és a lehetőségek jönnek az idővel.

A profi sportban nagy szükség van a pszichológusra, én nem is tudom, hogy van-e olyan sport, ahol nem lenne döntő jelentőségű

2021. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!