Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi volt a terved a gimnáziumba...

Mi volt a terved a gimnáziumban, és végül mi az amit megvalósítottál belőle?

Figyelt kérdés
Körülbelül 11.-12. osztályra gondolok, hogy abban az időben mi volt az A, esetlegesen B vagy C terved, és végül milyen utat jársz/jártál be. Mi volt a sorsfordító ami miatt máshogy alakult, mint elképzelted?

2021. jan. 20. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
töri fakra jártam még 11.-ben, 12.-ben meggondoltam magam, kihagytam 1 évet s 0-ról elkezdtem a kémiát, jövőre végzek a gyógyszerészetin :)
2021. jan. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mezogazdasagban akartam dolgozni, vagy kerteszetben. Utolso honapban lebeszeltek rola, forditottam a jelentkezesi sorrenden egyetemre. A szakot banom amit tanultam, de vegul ahova eljuttatott nem. A szakomon ismerkedtem meg az exemmel, az o reven ismertem meg a mai paromat, akivel ma mar egyutt elunk. :)

Ha vissza fordithatnam az idot, ugyanezt valasztanam, hogy megismerkedhessem a parommal, de tudatosabban tanulnek a szakomon, masfele orientalodnek, es dolgoztam is volna suli mellett. Jelenleg viszont palyaelhagyo vagyok.

2021. jan. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fordító akartam lenni, fordító lettem.
2021. jan. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Magyar-történelem faktra jártam, angolból és németből nyelvvizsgáztam.

Szüleim azt szerették volna, hogy jogra menjek, de nem akartam - angol-magyar szakos bölcsész akartam lenni. Szereztem 2 mesterszakos bölcsész diplomát tanárképesítéssel kiegészítve, 10 évvel később egy 2 éves, szakirányú egyetemi továbbképzést is mellécsaptam.

A tanári végzettségem - annak ellenére, hogy bölcsész - piacképes. Az iskolai oktatás mellett dolgoztam diplomataképzésben, de hívtak már multihoz is.

2021. jan. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Vegyipari technikumba jártam, kutató vegyész lettem. Lehettem volna mérnök, de a természettudományok és a kutatás mindig jobban vonzott mint a céges feszengés különböző pozíciókért egomán paprikajancsikkal. Jól döntöttem, pedig a technikum végén még nem volt ez ilyen egyértelmű. Ennek már sok éve.
2021. jan. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
A cél az volt, hogy matekból átmenjek az érettségin...sajnos nem vagyunk túl jóban a számokkal. Ennek ellenére jelenleg Tb-és bérügyintéző végzettséggel dolgozom egy alapítványnál. Azon kívül irodavezető és vámügyintéző végzettségeim vannak még. A szüleim ifjú koromban nem terelgettek semerre, nem támogatták a továbbtanulást, nem motiváltak, hogy "legyen belőlem valaki". Az volt a fontos nekik, hogy középsuli után kezdjek el dolgozni és szálljak be a családi kasszába.
2021. jan. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Angol német nyelvtanárnak készültem, végül nem mentem el az egyetemre akkor, hanem kihagytam egy évet. Újraérettségiztem, szereztem még egy nyelvvizsgát és elmentem pszichológia szakra. Életem legjobb döntése volt, minden percet imádom a tanulásnak és kész céljaim vannak.
2021. jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Gimiben pszichológiára akartam menni, így biosz-irodalom fakultációra mentem, de sajnos hamar rájöttem, hogy nem vagyok elég reálos. A bioszt egy év után ott is hagytam, és találtam egy társadalomtudományi szakot, ami szimpatikusnak tűnt. Oda végül felvettek, de rájöttem, hogy nem nekem való. Egy félévet kihagytam, nyelvet tanultam, dolgoztam, most nyelvszakon tanulok, jó eredménnyel, végre azt, amit úgy érzem, hogy tényleg az én szakom.
2021. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hú, én sokmindent akartam. Töri-magyar-gazdasági faktot vettem fel, emellett angol nyelvi előkészítős voltam (aminek valamilyen okból része volt egy gazdasági ismeretek nevű tárgy is).

Jog, illetve gazd. tudományi szakok jöttek szóba. De az igazi célom a pszichológia volt. Csak sajnos a magyar fakt semmit se ért (most lehet már nem így van, de akkor a magyar emelt kötelező volt). Úgyhogy összevesztem a faktos tanárral és leadtam.


Ekkor jöttek a fentiek, de féltem a matektól gazdaságin, ügyvéd meg nem akartam lenni (tudom van más karrieropció is, de azok se vonzottak). Így jött az angol-töri tanári. Angolból - az emelt óraszám ellenére - bitangrossz voltam, főleg szóban - valami 70-80% közötti emeltem lett.. Töriből viszont 90% fölött sikerült az emelt. Úgyhogy felvettek az ELTÉ-re.


Most 1,5 év van még a képzésből. Erősen gondolkodom, hogy jelentkezek majd végzés után 1-2 évvel nyelvtudományi doktori programra.


Úgyhogy egész jó utat jártam be - végülis tanultam pszichológiát. De sose gondoltam volna, hogy tanár leszek - már dolgozom nyelviskolában 2 éve.

2021. jan. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!