Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen nappalin tanulni...

Egyetemen nappalin tanulni munka mellett lehetséges, vagy mindenképp levelezőre menjek?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék egyetemre menni, viszont dolgozni is fogok. Nektek mi a véleményetek?

2021. jan. 23. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez nagyon a szaktól függ. Például senkit nem ismerek, aki az orvosi mellett tudott volna dolgozni (én amúgy nem oda járok, csak több embert ismerek onnan). De más szakokon sokan szoktak valamennyit dolgozni, úgyhogy általában nem lehetetlen.
2021. jan. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Nem fogsz tudni valószínűleg dolgozni mellette. Talán mesteren már lehet, ott én is tudtam heto 25-30 órát vállalni, de inkább mondanám, hogy levelező vagy esti.
2021. jan. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez annyira nem szakfüggő, mert a legfőbb nappali képzés azért inkább arra van berendezkedve, hogy az arra jelentkezők ráérnek és az egyetem a prioritás számukra. Én pl. nappalis bölcsész karos vagyok és eddig minden félévben hétfőtől pénteking óráim voltak, összevissza. Tehát alapvetően nem egy nehéz szakról van szó, de az órarendem eléggé korlátozott. Ez a legfőbb baj szerintem, hogy nappalin tulajdonképpen bármikor lehet órád, bármely nap, bármely napszakban és nem nagyon van benne rendszer. Emiatt nehéz dolgozni mellette (hacsak nem valami extra rugalmas munkahelyed van, vagy mondjuk este, éjjel vagy hétvégén dolgozol). Úgyhogy a te esetedben szerintem a levelező jobb választás lenne, ha a munkahelyed szeretnéd megtartani.
2021. jan. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ment a zöld pipa.
2021. jan. 23. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!