Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Német nemzetiségi tanítónak...

Német nemzetiségi tanítónak érdemes tanulni? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szeretem a gyerekeket, a német nyelvet, a németet munkám során folyamatosan használom. Szeretnék diplomát, és olyan munkát, amivel akár otthonról is lehet dolgozni (német nyelvtanítás).

Szerintetek érdemes belevágni?Levelezőn mennyire követhető ez a szak?


Előre is köszönöm

24L


2021. jan. 26. 21:34
 1/2 anonim válasza:

Több barátom is tanult, illetve tanul ilyennek. A PTE-n vagyunk és az ő elmondásuk alapján nem könnyű. Különösen a nyelvtanos vizsgákon szokott bukni a tanulók nagy része, az eléggé erős kihívás. De ha te a munkádban és a mindennapi életben is könnyedén hasznosítod ezt akkor nem hiszem hogy akkora probléma lenne. Nemzetiségi tanítóként azt mondják az elhelyezkedés könnyű egyébként. Én személy szerint azt látom hogy a sváb kultúra emelése is divatos mostanában, ha már benne vagy a szakmában többféle lehetőség is állhat előtted.

A jövedelmet illető részére viszont nincs rálátásom.

2021. jan. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld :)


Általános iskola első osztálytól tanulom a németet, gimiben a középfokú nyelvvizsgám is meglett elsőre. Mindig is ötös voltam németből, a nyelvtan könnyen ment, ha elmagyarázták.

A te ismerőseid elhelyezkedtek tanítóként? Milyen nekik az iskolában a munka? Folyamatosan németül kell beszélniük?

2021. jan. 27. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!