Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mehetek-e érettségizni ha...

Mehetek-e érettségizni ha angolból megbukok?

Figyelt kérdés
Az osztályfőnököm azt mondta hogy egy tantárgy esetén még lehet menni de azt nem tudom hogy fő tantárgy esetén mi van

2021. jan. 27. 14:21
A kérdező szavazást indított:
Angol
Érettségi
Tantárgy
Főtantárgy
Bukás
Vizsga
7 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy változtak-e a szabályok tavaly óta, de nálunk egy ember bukott matekból, így Ő előrehozottként csinálta meg a másik 4 tantárgyat. Míg amiből bukott azt pedig az őszi vizsgaidőszakban érettségizett le.
2021. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz, csak angolból nem. És ha sikerül is minden, akkor se kapsz teljes érettségit, csak ilyen tanusítványokat a tárgyakból (ha jól tudom), majd ha angolból is megcsinálod később, akkor kapsz érettségi bizonyítványt.
2021. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha buksz egy tárgyból 12-ben, akkor nincs meg a 12.-éved.

Érettségi feltétele, hogy van teljesített, legalább 2es érdemjegyed minden 12-es tárgyból. Egyébként előrehozott érettségi, de csak a legvégén kapsz hivatalos bizonyítványt. Ha pedig újraérettségizel, egy érettségi bizonyítványba betehető tanúsítványt kapsz a különbözetről az új jegyeddel, úgy tudom.

2021. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!