Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villamosmérnök BSC elég vagy...

Villamosmérnök BSC elég vagy muszáj megcsinálni az MSC-t?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy elég lenne-e egy BSC diploma vagy menjek MSC-re. BSC-vel is ugyan úgy felvesznek mint MSC-vel? Fizetésben nagy különbségek vannak? Nagy hátrány lenne ha csak BSC diplomám van?

2021. jan. 29. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Mihez?
2021. jan. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Hosszútávon megérné szerintem az Msc, műszaki pályáról nem tudok nyilatkozni, de informatikánál az Msc egy olyan 100-150 ezres pluszt jelent(het) havonta.
2021. jan. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Csirke ez tapasztalat, vagy csak így gondolod?
2021. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Meg a fszomat azt 😂 Informatikai mesterszakkal ugyanúgy 250-ről indult a fizetésem és ugyanúgy be kellett verekednem magam a szakmába, mint egy mezei alapszakosnak. Nem értem, miért gondoljátok, hogy bárki, ismétlem, bárki fizetni fog nektek a papírért, amit magatoknak csináltok, főleg egy olyan szakmában, ahol sokan időpazarlásnak tartják a munka helyett egyetemmel töltött éveket (ezzel nem értek egyet, de ez van, kollégám papír nélkül kap annyit, mint amennyit én és pár végzett mesterszakos, hasonló tapasztalattal).
2021. jan. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

#3 közeli rokon tapasztalata és valós, láttam az utalásait


#4 nem pályakezdőről volt szó, hanem 20 éve a szakmában levő személyről, multinál

2021. jan. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

5

Akkor láttad egy ember utalásait esetleg 2-ét eltérő tapasztalattal, eltérő munkakörrel és lehet eltérő cégnél.

1 ember fizetéséből nem is értem, hogy lehet levonni következtetést.


Amúgy csak a hülyeségek elkerülése végett "20 éve a szakmában lévő személy". A bolognai rendszer nem 2000-ben vezették be, hanem 2005-6 körül ami azt jelenti, hogy inkább 10 éve vannak ezek az emberek a "szakmában" mint 20 de nagyon max is inkább 14.

2021. jan. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez most úgy van, hogy ha kell az ember a lyuk betömésére, akkor BSC is elég, mert "az is felsőfok, nem?"
2021. jan. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

#6


Főiskola+egyetem időszakban tanult, még a bolognai rendszer előtt. Programtervező matematikus szerepel a diplomáján.

Azonos cégnél dolgoztak, azonos munkakörben, egymás mellett ültek az irodában, nagyon jóban voltak. Az alacsonyabb végzettséggel rendelkező személy pedig 2 évvel korábban kezdett ott dolgozni.


Ha nem ez a tapasztalatod sajnálom, ha pedig nem hiszel nekem akkor nem tudok mit csinálni.

2021. jan. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%

[link]


Nézz körül itt, statisztikák vannak az egyes szakokon végzett hallgatók adatairól, többek között fizetéséről néhány évfolyamra lebontva.

2021. jan. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én villamosmérnök BSc-vel kezdtem el dolgozni az idén, pár héttel később kezdett egy másik srác, szintén BME-ről, de ő MSc-vel. Ugyanannyit kap, mint én, (ugyanúgy 40 órára). Amúgy vegyesen vannak B- és MSc-sek is a csoportban, nem mindenkivel beszéltem erről, csak a hasonlóan kezdőkkel. Aki többet kap(hat), az régebbóta van a cégnél.
2021. febr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!