Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha csak 4 tárgyat tudok...

Ha csak 4 tárgyat tudok felvenni akkor is teljes tandíjat kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Írtam TO-nak, még nem válaszoltak. Ha tényleg ki kell fizetnem a 210 ezret ezért a 4 tárgyért nagyon megszívom :D 9 tárgyam van összesen még....
2021. jan. 29. 16:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Miskolci Egyetem
2021. jan. 29. 16:28
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akár egyetlen tárgyért is ki kell. Az senkit nem fog érdekelni, hogy ki mit kezd egy félévével, mennyi tárgyat teljesít, ez egyéni dolog.
2021. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljes árat kell fizetni.
2021. jan. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyszerű :))) jó ez az oktatási rendszer csak az a baj vele, hogy szar.
2021. jan. 29. 16:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy ez neked most rosszul jött ki, de a tandíj fix és nem a felvett tárgyak számától függ. Az egyetemnek meg nem érdeke ezen változtati már csak azért sem, mert nagyon macerás és időigényes lenne még ezzel is foglalkozniuk. Mindenki maga oszthatja be mikor mit vesz fel és mit végez el, így az is egyéni felelősség, hogy mennyi félév alatt végez és melyik félévre mennyi óra jut. Igen, tudom, van mikor nem sikerül úgy felvenni a tárgyakat, ahogy tervezte az ember, mert túl gyorsan betelt vagy óraütközés van, pedig kötelező bejárni, de ez akármilyen csúnyán hangzik, egyéni probléma. Tanárral meg lehet próbálni megbeszélni, hátha sikerül.

Aláírom, hogy ez nem mindig igazságos és szerintem valamilyen módon minden egyetemista szívott már ezzel, de nem lehet vele mit csinálni, meg kell próbálni jól megtervezni. Én pl. utolsó félévre nem hagytam választható tárgyat, nehogy amiatt rosszul jöjjön ki és ne sikerüljön a terv szerint.

2021. jan. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, én egyedi tanrendes vagyok, átlag 8 de volt, hogy 12 tárgyat meg tudtam csinálni, ezért jött ki így végére de nem baj, legalább nem fogok megszakadni és lesz időm kidolgozni a záróvizsga tételeket :D
2021. jan. 29. 17:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!