Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanultok meg bonyolult...

Hogyan tanultok meg bonyolult szövegeket?

Figyelt kérdés
Van egy tantárgyam, ami sajnos nagyon rossz. Egyszerűen annyira unalmas, érthetetlen, hogy nem vagyok képes megjegyezni. Elkezdtem bemagolni a lényeges részeket, de nem marad meg belőle semmi... Esetleg valaki tud valami tanácsot adni? Olyan bonyolultan van leírva, hogy nem értem és sajnos a tanár is így tanította (olvasta a könyvből)...

2021. jan. 31. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Magolás kb
2021. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha bonyolultan van megfogalmazva a szöveg, akkor én először ki szoktam jegyzetelni vázlatosan, könnyen érthetően. Úgy csináld, hogy neked logikus felépítésű legyen. Azt már sokkal könnyebb megjegyezni és bár kell egy kis időt szánni ennek az elkészítésére, de már közben is sok minden megragad, így szerintem nem időpazarlás. Amíg alig érted miről van szó meg tanulás közben próbálod megfejteni a hosszú, összetett mondatokat, nem nagyon fogod tudni megtanulni.
2021. jan. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tanulok szöveget. Pláne nem bonyolult, hosszú szöveget.

Logikai összefüggéseket tanulok.

2021. jan. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen tantárgy?


Általánosan azt tudnám tanácsolni, hogy semmiképp ne magolj semmit. Ha a diákból nem sikerül megértened, akkor neten keress rá. Előny, ha tudsz angolul. Youtube-on szinte minden témában találsz oktatóvideókat.

2021. jan. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!