Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmai gyakorlattal, záródolg...

Szakmai gyakorlattal, záródolgozattal és témajelentkezéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem? Nem egyértelmű.

Figyelt kérdés

Először is, a szakirányom: pénzügy-számvitel (pénzintézeti szakirány, FOSZK)


A gyakorlatomat könyvelő gyakornokként csinálom.


A kérdés arra vonatkozna, hogy a záródolgozat címet és hozzá a témát hogy kell kiválasztani?


A tájékoztató leírásban ez van:


"A szakmai gyakorlat során elvégzendő feladatok:


A lentebb felsorolt feladatok közül hármat kell kiválasztania és részletesen bemutatnia a saját specializációján! A szervezet bemutatása mellett két, a szakmai gyakorlat során végzett feladat bemutatása, egy pedig záródolgozati témájaként a hallgató által szabadon választott folyamat részletes ismertetése kiegészítve a hallgató tapasztalataival,

véleményével és a tanulmányai során elsajátított elméleti háttérrel.

A záródolgozat elkészítéséhez témát a hallgató elsősorban a vállalati felettese,konzulense segítségével válasszon, hiszen olyan vállalati folyamatot érdemes bemutatni, amely a vállalatnál jól működik és amibe a hallgató is kellő betekintést nyerhet a szakmai gyakorlata során."


Ezek után megvan adva 11 téma, ami olyan jellegű, hogy pl "Bank rövid, átfogó ismertetése" / bank, mint intézény tevékenysége" stb


Utána pedig egy olyan, amihez az van írva, hogy "részletesebben kifejthető témakörök"


Itt hosszabb, több soros, összesen 34 külön "téma" van, mint

A kamatszámítás módszerei, egy-egy banki termék hozamszámításának elvei, a banki termékek hozam szerinti összehasonlítása, Az értékpapír-forgalmazásból adódó adminisztratív feladatok, A vállalkozás banki kapcsolatai, a bankválasztás szempontjai., A vállalkozás forgóeszköz-gazdálkodása., A vállalkozás forgóeszköz finanszírozási stratégiája. STB


Ezen kívül van egy külön rész, ahol ez van leírva:


1. rész: A szakmai gyakorlati beszámoló


A szakmai gyakorlati beszámoló egy színvonalasan, szövegszerkesztővel elkészített (maximum 10 oldal terjedelmű) tanulmány.


A tanulmány két részből áll:

❖ Az első részben kérjük, mutassa be azt a vállalatot, szervezetet, ahol gyakorlatát töltötte

❖ A dolgozat második részében a gyakorlat során elvégzett feladatokból kettőt kell részletesen bemutatni


2. rész: A záródolgozat


A záródolgozat olyan közgazdasági/informatikai tartalmú tanulmány, melynek elkészítésével a hallgató bizonyítja, hogy képes az elsajátított ismeretanyag gyakorlati alkalmazására, továbbá irányítással önálló közgazdasági munkavégzésre. A felsorolt feladatok közül kell a hallgatónak témát választania és feldolgoznia maximum 20 oldalban.



ÉS A KÉRDÉSEM:


Tehát akkor elsősorban írnom kell egy 10 oldalas beszámolót, aminek mondjuk az első 3 oldalában bemutatom a céget, hogy mi a tevékenysége, mivel foglalkozik stb, aztán mondjuk a maradék 7 oldalon pedig arról írok, hogy én pontosan milyen feladatoakt láttam el.


Aztán a záródolgozatba, pedig választok egyet, a 34 felsorolt témából, amit kifejtek és mellé fűzöm azt, hogy én ezt a gyakorlatban hogyan tapasztaltam, mit csináltam, hogy vettem észre,a cég mit fordított ennek érdekében stb?


Ha igen, akkor az első 11 felsorolt témát hol kell alkalmazni? Hiszen a bezsámolóban nem tudok róluk írni, mivel nem kapcsolódik a felsoroltak közül egyik sem a könyvelői gyakorn ok pozícióhoz és nem pénzintézeti céghez mentem.


Illetve, a neptunon keresztül kell témára jelentkezni, akkor azt a 34-ből kell választani és az alapján találok ki egy címet?



Tudnátok segíteni értelmezni?



2021. febr. 2. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Ez egy tipikusan olyan kérdés, amit az egyetemednek megfelelő fórumon, péládul tanulmányi osztályon kellene emailben megkérdezni. Itt bárki bármit mondhat, ha később valami emiatt nem lesz érvényes, nem tudsz rá hivatkozni, míg a tanulmányi osztályra igen. Egyetemi ügyintézésben egyébként sem a gyakorin kellene érdeklődni, ez az oldal sok mindenre jó, de erre nem.
2021. febr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Azt nem tudod véletlen hogy az oklevél kiadáadás követelményehez kell e középfokú nyelvvizsga?
2021. ápr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!