Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvtanilag hogy van helyesen...

Nyelvtanilag hogy van helyesen: "kevert iszom" vagy "kevertet iszom"?

Figyelt kérdés
Itt a "kevert" nevű kis üveges likőrre gondolok. :)

2021. febr. 8. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kevertet iszom.
2021. febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
A kevert finom.De persze keverve is ihatod a kevertet.De nem kevert iszol,hanem kevertet iszol.
2021. febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nyelvtanilag nyilván "kevertet" mert "kevert" a neve az italnak.

de különálló, egymással nem érintkező társaságokban is azt hallom mindig, hogy "kevert iszom" vagy "kérsz egy kevert?" szóval nem nyelvtanilag helyes ragozással.

Szóval élő beszédben kevert iszol. ez csak egy szokás, amin jól lehet mosolyogni, én úgy vagyok ezzel :D

2021. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sok társaságban viccelődnek azzal, hogy a t-re végződő szavakhoz nem illesztik hozzá a t toldalékot. Jól el lehet szórakozni ezzel, én is csináltam, de ettől még nem lesz helyes! És akik szórakoznak ezzel, ők is tudják, hogy nem helyes, de viccesen hangzik.


"Kaptam egy sakk-matt." "Nem sikerült kimondom az ingemből a folt." "Kölcsönadtam Katának egy hajcsat."


Ezek a példamondatok ugyanúgy helytelenek, mint az, amit te írtál.

2021. febr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!