Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Emelt érettségin...

Mit tegyek? Emelt érettséginél a 42.000 Ft-ot utalással(online) szeretném befizetni a Magyar Államkincstár részére, azonban ugye ezt igazolni szükséges, hogy megtörtént, és ezt írják:

Figyelt kérdés

Átutalással történő befizetés esetén a bank által igazolt átutalási megbízást kell csatolni a jelentkezési laphoz.

Nos ha neten utalom nem kapok erről igazolást.Mi ilyenkor a teendő?



2021. febr. 10. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, netbankban is van nyoma.
2021. febr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs valami, amit be tudsz írni közleménybe? Diákigazolvány száma vagy akármi. Nehéz elhinni, hogy semmit nem kérnek közleményben az utaláshoz.
2021. febr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de a közleménybe kell beírni azonosítót, azt tudom is. Azonban a dokumentumokat vagy ügyfélkapun vagy postán el kell küldeni. És netbankon az utalás után tudok letölteni doksit arról, hogy kinek utaltam mekkora összeget stb.., de ez nem lesz a bank által hitelesítve. Tehát a kérdésem arra irányult volna, hogy így is elfogadják az igazolást vagy csak úgy, hogyha bemegyek a bankba és hitelesíttetem.
2021. febr. 10. 12:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Csinálsz egy képernyőfotót és kész
2021. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy magadban biztos, akkor jobb, hogyha elmész a bankba. De megteheted azt is, hogy neten utalsz, majd a banktól kérsz az utalásról igazolást.
2021. febr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Én inkább bankban intéztem, nem akartam utólag igazolást kérni. A smartbankosra itt a gyakorin azt írta valaki, hogy neki nem fogadták el és hiánypótlásra kérték fel hogy igazolja az átutalás tényét.

Ez amúgy elég nevetséges, hogy igazolni kell egy (ma már azonnali) átutalást. :D Beírja a közleményt a keresőbe és OTT van, nem véletlen kell beírni az azonosítót.

2021. febr. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát. Utánajártam a dolognak. Nos ráírtam a kormányhivatalra, ahonnan ezt a választ kaptam:

"A vizsgadíj befizetését igazoló bizonylat esetén az alábbiaknak kell jól láthatóan szerepelniük: - indító bankszámlaszám - kedvezményezett - befizetés összege. Amennyiben ezek jól láthatóak, akkor teljesen rendben van."

Szóval nem kell, hogy hiteles legyen.

Gondoltam leírom, hátha a későbbiekben valakinek jól jön :)

2021. febr. 11. 15:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is csak egy sima képernyőfotót küldtem tavaly.
2021. febr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!