Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz érettségi, otthon...

Emelt biosz érettségi, otthon egyedül? Rég volt a középiskola...

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, és azon gondolkoztam, hogy emelt bioszozni kellene és felvételezni az egyetemre, ha már úgy is kitelik az időmből.

Sajnos a középiskolás biosz óra már nagyon rég volt. Se tankönyvek, se jegyzeteim. Mit szerezzek be? Feltudok egyedül készülni? Teljesen mindegy, hogy most ez az októberi, vagy az áprilisi érettségire készülés.



2021. febr. 12. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Már megbocsáss, de ha ezeket az információkat se tudod előkeresni a netről, akkor elég hiú remény, hogy felkészülni akarsz egyedül....
2021. febr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dr. Németh Endre: Biológiai kézikönyv -ezt mindenképpen javaslom!
2021. febr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy tanár jól jönne, hogy tudj kihez fordulni, ha esetleg nem értesz valamit, plusz hogy logikusan végigvezessen a tematikán, esetleg visszakérdezze a dolgokat. Amik hasznosak felkészüléshez, Nagy Etele-féle összefoglaló könyv, Panem Suli zöld színű biológia könyve + www.bioszfera.com . Nézd át a követelményrendszert, és csináld meg az eddigi összes érettségi feladatsort.
2021. febr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biosz emelt a legnehezebb érettségi tantárgy. Merem állítani, hogy a kémiánál is nehezebb. Egyedül felkészülni, úgyhogy régen tanultad, eléggé hard. Nem elég magolni, érteni kell dolgokat, főleg anatnál. Érdemes keresned valakit aki segít felkészíteni. Sok orvostanhallgató vállal ilyet, tőlük jobban tudsz tanulni, mint egy biosz tanártól.
2021. febr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nen lehetetlen egyedül felkészülni semmire sem, de persze csak akkor, ha sikerül megfelelő segédanyagokat beszerezni, és ráérzel arra, hogy hogyan érdemes tanulni.

Azt viszont mindenképp vedd figyelembe, hogy akkor, ha most májusban akarsz belőle érettségizni, arra február 15.-e (tehát hétfő) a jelentkezési határidő.

((OFF: Csináltunk egy érettségire és nyelvvizsgára készülős tanulócsoportot, amibe például bioszban is segítünk egymásnak. Ha van kedved, csatlakozz bátran. Itt a link hozzá:

[link]

2021. febr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!