Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » PTE levelező anglisztikáról...

PTE levelező anglisztikáról mi a vélemény? Kiadják a diplomát vagy csak fizetni fogunk?

Figyelt kérdés
Koromnál fogva már csak levelezőre van lehetőségem.
2010. aug. 17. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért ne adnának diplomát? Ha felvesznek, elvégzed és megfelelsz az oklevélkiállítási követelményeknek (nyelvvizsga), akkor lesz okleveled. Vagy újabban ez nem így működik a felsőoktatásban?
2010. aug. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már jogász diplomám van, ott nem így működik.

Annak idején felvettek 300 főt, első év végén 200 maradt, 4. év végén 130 és a záróvizsgát csak 50 fő tette le.

A többiek a következő években csorogtak át a záróvizsgákon kb 3 év alatt. Minden évben végzett 200 fő de ezek régebbi évekről maradtak le.

Régen (kb. 6 évvel ezelőtt) a bölcsészeknél ilyesmiről szintén hallottam, de nem volt akkora harc a diplomáért, mint a jogászoknál.

A levelezőn kevesebb a konzultáció, nehezebb egyedül készülni, a munkahelyről viszont nem hiányozhatok minden nap.

2010. aug. 17. 09:55
 3/6 A kérdező kommentje:

A mondandóm lényege, hogy vannak, akik sohasem szerezték meg a jogi diplomát, mert egyszerűen kifutottak az időből.

A jogot oktató tanárok és más iskolák tanárainak a mentalitása eltér, bár nem tudom, hogy ez mostanában igaz-e, vagy a bölcsészeket is utolérte a szándékos szemétkedés.

2010. aug. 17. 09:58
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen, képzeld, ott is le kell vizsgázni, és nem a pénzedért kapod meg a diplomádat. Mi ebben a meglepő?
2010. aug. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tehát most arra vagy kíváncsi, hogy tanulni kell-e, vagy csak fizetni... Senki nem mondta, hogy muszáj... és igen, tanulni kell, de ezt szerintem mindenki tudja... anélkül nehéz lesz megkapni a diplomát
2010. aug. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tudjátok van olyan jogi kar, ahol fizetni és tudni is kell.

Ha tudnátok olvasni, létezik szándékos szemétkedés is, főleg a levelező tagozaton.

A jogi karokon ez a tendencia, nem biztos, hogy elég a tudás, ez a lényeg, a jogi karokról szándékosan nem engedik ki az embereket még tudással sem, kell a protekció.

Engem csak az érdekelt, hogy fizetés és természetesen tanulás együtt elég-e a levelező tagozaton a diplomához, vagy még kapcsolat is kell hozzá, hogy kiadják.


Pont tegnap olvastam egy cikket, hogy több mint 1000 fő végzett a bölcsészeknél, valószínűleg tehát elég a tudás is, és jobb, ha megjegyzitek, hogy a jogi pályán az már kevés!!!!!!

2010. aug. 18. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!