Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet ilyet csinálni Excelben?...

Lehet ilyet csinálni Excelben? Kombinatorika?

Figyelt kérdés

Szóval van 16 elem: A, B, C...P

Ebből 5 betűjegyes kombinációkat csinálunk, ismétlés nélkül: 4368 lehetőség van. Erre vannak generátorok, kiírni az egészet.

Ezekből az 5 betűjegyes kombinációkból ki kell írni kétbetűjegyes kombinációkat: pl.

ABCDE-ből lesz AB, AC, AD, AE, BC, ... 10 lehetőség


Namármost, hogy megkönnyítsük az életet, kiírtam a 4368 kombinációt függőlegesen és a 16 elemből a 2 betűjegyes kombinációkat (120 db) meg vízszintesen.


Mivel a 2 betűjegyes kombinációkhoz egy másik lapon hozzárendeltem számokat, hogyan tudom megoldani, hogy az 5 betűjegyes kombinációkból létrehozott 2 betűjegyes kombinációkhoz kiírja az adott számokat?


A probléma ott adódik, hogy pl.

ABCDE-ből az AB-t megtalálja a rendszer a SEARCH funkcióval, de az AC-t már nem.


Van valakinek valami ötlete?



2021. febr. 18. 08:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy teljesen értem: azt szeretnéd, hogy ha van az ABCDE cellád, és abból alá kiírja mind a 10 lehetőséget egymás alá(AB, AC, AD....)?


Esetleg próbálkozhatsz a BAL és JOBB függvényekkel, amelyek balról/jobbról megadott elemszámot ír ki.


Tehát ha az A1-es celládban van az ABCDE, akkor a


=BAL(A1;3) értéke "ABC" lesz. Az


=ÖSSZEFŰZ(BAL(A1;1);JOBB(BAL(A1;3);1)) cellába az "AC" kerül.


Bár lehet, hogy egyszerűbb lenne inkább az 5 betűt egyesével kiíratni segédcellákba, és azokat kombinálgatni.

2021. febr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!