Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen, a memóriapalota...

Milyen, a memóriapalota elsajátításához, ill. gyakorlásához használható segédanyagokat tudnál ajánlani?

Figyelt kérdés
Értem, hogy miként működik a memóriapalota és egy "elmesélt" példa meg is marad a fejemben, de nem tudom magamnak létrehozni a sajátomat. Van esetleg gyakorlóvideó, könyv, alkalmazás amit ehhez segítségül hívhatok?
2021. febr. 20. 12:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Mit nem tudsz létrehozni? A memóriapalotát, ahova berendezkedsz? Ez egyszerű. Csak simán elképzelsz egy helyszínt. Mondjuk fogod a házadat, és oda elkezdesz bepakolni. Meg akarod jegyezni, hogy piros fix, Jennifer, szőrös papucs (most a sorrend ne számítson). Akkor mondjuk elképzelsz egy meztelen Jennifer nevű nőt, akinek a hátára egy óriási életre kelt piros fix akar írni, miközben a papucs kutyást játszva, ugrándozik Jennifer lábánál.


Én ezeket a könyveket találtam: Joshua Foer: Einsteinnel a Holdra, Dominic O'Brien: Memóriafejlesztés


Az elsőt jelenleg olvasom, nagyon tetszik. Nyomon követhetjük Josh fejlődését, és vele együtt tanulhatunk. Ő még a memória történelmi részéről, tudományos dolgokról is ír.

A másikat ezután szeretném olvasni, egyelőre csak végigfutottam, de ebben vannak memorizálható szólisták is meg hasonlók. Nagyon hasznosnak tűnik ez is.

2021. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!