Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségei vannak egy...

Milyen lehetőségei vannak egy régészek?

Figyelt kérdés

Egy Magyarországon végzett régésznek van esélye külföldi ásatásokon dolgozni? Megéri ezt választani, mint hivatást a későbbiekben?


Egy 10.-es diák vagyok, aki fakultáció választás előtt áll.

Szeretem a történelmet, érdekelnek a régi korok, már kiskoromban is szerettem volna régész lenni. 8.-ban úgy döntöttem, hogy orvos szeretnék lenni, ezért biológia-kémia szakra jelentkeztem gimnáziumba. Jövőre vagy megtartom ezt a kettőt és ha lehet felveszem még mellé a matekot vagy felveszem a történelmet és mellé még valamit.


Már egy ideje vacilálok e között a két hivatás között?


Tudom, hogy az orvosi jobban megérné, de szeretnék a jövőben utazni (már amennyiben lehet addigra) és félek, hogy ha esetleg elvégzem az orvosi egyetemet és orvos leszek nem lesz időm és leköt majd a munka.


Köszönöm, ha elolvastad! :)



2021. febr. 20. 22:59
A kérdező szavazást indított:
Orvos
Régész
31 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Régész csak akkor legyél, ha éhen akarsz halni vagy elég gazdag a családod, hogy eltartson téged!
2021. febr. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Régészként nincs perspektíva, itthon pláne, legyél orvos, azzal tudsz utazni és sok országban élhetsz, ha akarsz.
2021. febr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Orvos!!
2021. febr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Jómodú orvos, akinek a régészeti-történelmi szakirodalom, tárgyak gyűjtése a hobbija.
2021. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
4. Pontosan!
2021. febr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik rokonom régész, ő gondolom a kevés kivételek egyike, akinek bejött ez a szakma. Könyveket is írt, kutatott itt Magyarországon ásatásokon, tanított az egyetemen. Sosem unatkozott, az hogy mennyire élt meg belőle nem tudom, de nem éhezett.
2021. febr. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Menj orvosnak, többet fogsz keresni, meg abból él is tudod tartani majd a családod a jövőben. De persze ez a te döntésed.
2021. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Régészhallgatóként sajnos azt kell mondanom, hogy a régészet nem egy kifizetődő szakma. El kell végezni a mesterképzést, hogy hivatalosan is régész lehess. (BA-s diplomával csak régésztechnikusi végzettséget kapsz, ami amúgy nagy hülyeség, ugyanis aki egyetemi végzettség nélkül be kerül a múzeumba, neki is régésztechnikus lesz a megnevezése...). 2 diplomával kb. a minimálbérnek megfelelő fizetést kapsz. Ráadásul sok régész rengeteget "túlórázik", mert ha pénteken előkerül egy 300 gyöngyös szarmata sír azt nem illik otthagyni. Ráadásul az amatőr kutatók azt hiszik ők jobban tudnak mindent, így lehetetlen egy értelmes vitát folytatni velük. A fémkeresősök (illegálisoknak) te leszel a legnagyobb ellenségük. Szóval nem is egy annyira megbecsült szakma. (Persze mindenkitől fogod hallani, hogy kiskorában ő is régész szeretett volna lenni stb.)
2021. márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!