Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kapnak ösztöndíjat a...

Miért kapnak ösztöndíjat a diákok?

Figyelt kérdés
Én gimnáziumba járok, ezért én nem kapok. De aki pl szakközépiskolába jár, az miért kap havi kb10000ft-ot? Mi a célja? Mert gondolom nem az, amire általában költik.

2021. márc. 2. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel ösztönzik a diákokat, hogy olyan szakmát tanuljanak, amire nagy szükség van a nemzetgazdaságban.
2021. márc. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy a pénz miatt szedjék össze magukat, és tanuljanak.
2021. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem full nem érdemlik meg sokan - tisztelet a kivételnek! Ugye ez az elején alanyi jogon jár, függetlenül a teljesítménytől (vagy talán később is?). Szerintem nem ez alapján fog dönteni valaki, hogy szakmát akar-e tanulni vagy sem, mármint nem a havi 10 ezer Ft-n fog múlni. Ha valaki ennyire csóró, hogy szüksége van erre a pénzre, akkor elmegy dolgozni inkább 40 órában és mellette valami részképzésen elvégez egy szakmát.


Nem tartom igazságosnak ezt, mert a barátom öccse 16 évesen konkrétan nem csinál semmit, nem tanul, de még csak azt sem tudja, hol puskázza ki a tananyagot, egész nap játszik a gépen (csodás távoktatás), 4 tárgyból is bukott a távoktatás ellenére... és kapja a pénzt. Én egyetemistaként, aki 4 feletti átlagot szerez, távoktatás alatt kb. 2x nagyobb terheléssel meg egy forintot nem kaptam például az előző félévben. Pedig nem büfé szakra járok én sem. Szerintem alanyi jogon nem kéne járnia a szakközepeseknek, hogy kapjanak ösztöndíjat, mondjuk egy 4,5 feletti átlag esetén oké, de nem csak úgy a semmiért.

2021. márc. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy vannak olyan gimnáziumok (nem sok de 1-2ről tudok) ahol ha majdnem vagy teljesen kitűnő vagy akkor kapsz ösztöndíjat de azt sajnos nem tudom hogy mennyit.
2021. márc. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Egyrészt 8050-et kap a technikumos 2 évig és 16100-at kap a szakiskolás 1 évig, tehát nem tom honnan jött a 10 ezer.


Másrészt eddig technikusi évfolyam elvégzése nélkül is tehettél éretségit technikumban, mostmár ez nincs így, valószínüleg ezért kapjuk havonta ezt az összeget.


Szóval hidd el nem csak úgy puszira adja az állam. :)

2021. márc. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Most nem tudom eldönteni hogy ezt nekem írtad e, de ha igen akkor egyrészt én azt írtam hogy "KB" 10ezer, mert iskolától változik.

Másrészt nem tudom hogy jön ide ez a technikumos válasz. Én csak azt kérdeztem, hogy miért adják. Hogy tényleg arra szánják e a pénzt, amire költik.

2021. márc. 9. 14:11
 7/9 anonim válasza:
88%

#4

Én is gimnazista vagyok. Az átlagom jelenleg 4,4, így kapok havonta 17.000-t, de ez tanulmányi átlagtól függően változik.

2021. márc. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Melyik gimibe jársz?
2021. márc. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A jelenlegi rendszernek nincs szüksége értelmiségre ezért a gimiket teszik tönkre. A szakközépiskolás tanárok szerinted miért nem tiltakoztak amikor sztrájk volt? Egész egyszerűen a gimnáziumokat ellehetetlenítik hogy helyette szakközépből kikerülő tömegfiatalok majd 4 évente letegyék az x-et választáskor rájuk.
dec. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!