Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Az online oktatás...

CsAkEgyLáNY27 kérdése:

Mit tegyek? Az online oktatás miatt sokkal ingerlékenyebb vagyok. (Részletesen lent)

Figyelt kérdés

Két kérdésem is lenne: A nap nagyrészében egyedül vagyok a laptop előtt. Ez már önmagában is elég nyomasztó... A sok házi és beadandó mellett alig van szabad időm. Sokszor érzem, hogy - ugyan a dolgozatok nagy részét ki lehet puskázni -, sokkal jobban le vagyok terhelve, mintha rendesen járnánk iskolába. Néha ez teljesen elszomorít és már előre görcsölök, hogy mi lesz a következő órán. (Nem a dolgozattól vagy a feleléstől - 4,7-es tanuló vagyok, szóval ezzel nincs gondom)

KÉRDÉS 1: Mit tanácsoltok? Mitől érzem ezt a furca idegességet és hogyan tudnék rajta segíteni?


Igaz sok házit kapunk és igyekszem jól teljesíteni, de vannak dolgok, amiket nem szívesen tanulok, mert úgy érzem, hogy soha a büdös életben nem fogom hasznát venni (pl. szerves kémia - építésznek készülök) Szeretnék valahogy változtatni, hogy nagyobb legyen a motivációm, de nem tudom, hogyan kezdjek neki.

KÉRDÉS 2: Hogyan motiváljam magam? (És itt nem a közhelyes általános dolgokra gondolok, mint pl. ,,A cél lebegjen a szemed előtt..." stb.)


Válaszokat előre is köszi!

17 L



2021. márc. 3. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd én a gimi legtöbb tárgyat ugy fogtam fel, hogy elfelejtem mert nem kell. Azokra koncentráltam ami a szakomhoz kell. Képzeld kb 20 éve nem muszakirajzoltam pedig 5 evig kuzdottem vele. Ezekre gondolj. A párom műszaki ember. Ma is keveri a költőket. A főnököm ügyvéd őt a kottázással lehet kergetni.
2021. márc. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ja és arra gondolj kötelező megcsinálod es elfelejted.
2021. márc. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt másoktól is hallottam már. :D Viszont nekem az a bajom, hogy addig még kell írmon egy jó dolgozatot belőle, amihez ugye meg kellene tanulni, de mivel nem veszem hasznát később, ezért úgy érzem, hogy tök fölöslegesen töröm magam. Csak magamnak "ártok" vele... :(
2021. márc. 3. 22:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nezd a jó oldalát. En sokszor hivatkozom arra, hogy reszt vettem a bolygó legfoloslegesebb 45 percen. A magyartanar azt hitte az éves tematika es a tetelsor ugyanaz.
2021. márc. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ennek mi a jó oldala? :DD
2021. márc. 3. 22:32
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Amikor mások panaszkodnak milyen unalmas pofazast kellett hallgatni. Ha baratnőm panaszkodik a hülye anyósára műszakiltam neki en mennyi ilyet hallgattam. Ja és nem mondhattam neki hogy mondja majd fogy.
2021. márc. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*mondtam. ..
2021. márc. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!