Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizika alapszak után hol...

Fizika alapszak után hol lehet elhelyezkedni vagy nem éri meg elvégezni?

Figyelt kérdés

A tanárról tudok és hallottam, hogy gazdasági területen is szoktak dolgozni, de ez, hogy működik pontosan?


Folyamatosan azt, hallom, hogy nem érdemes elvégezni, menjek inkább gépész/villamos esetleg mechatronikai mérnöknek abban van potenciál és a fizetés is kiemelkedő, nem fogok éhen halni stb.


Erről mi a véleményetek?



2021. márc. 4. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

El lehet helyezkedni kutatási területen, az odajárók közül sokan eleve ezért mennek oda, így ezt aránylag sokan teszik. Ebben benne van a versenyszféra és az állami szféra is, előbbi értelemszerűen és sajnos nehezebben és ritkábban elérhető, de jobban is fizet.

Néhányan mehetnek iparba, többen mennek gazdasági területre a matematikatudásuk és eszük miatt, illetve az önként megszerzett programozói ismeret is szükséges általában.

De alapszak után sokkal kevésbé, annak szinte semmi értelme nincs, mester nélkül nem sokat ér...

A mérnöki szakmáknak nem sok közük van már a fizikához.

2021. márc. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, alapszak után mindképpen szeretnék valamilyen mestert elvégezni
2021. márc. 4. 20:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet menni matekos irányba, gazdasági irányba, programozóibb irányba mesteren, meg ugye a "klasszikus" fizikai irányokba, úgyhogy van választék. De semmi nem garantálja, hogy lesz munkád utána. Viszont lehet tenni érte már egyetem alatt is. Ha kutatni akarsz, TDK-zol, stb.
2021. márc. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2021. máj. 16. 20:59
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Én Kertész János BME Fizikai Intézet és Sükösd Csaba Nukleáris Technika Tanszék vezetőkkel beszéltem a végzés után valamikor. Én még osztatlan 5 évet végeztem. Szerintük csak annyi lehet a célja a fizika alapképzési oklevélnek, hogy aki végzés (azaz 5 év) előtt elhagyja a szakot, annak is legyen valami papírja, és hogy meglegyen a jogi összhang a bolognai rendszerrel.

Ha megnézed a BME fizika alapszak tantervi hálóját, akkor láthatod, hogy az alapszakkal egyfajta fizikus melletti betanított munkásnak lesz alkalmas az ember. Vagy elmegy szoftverfejlesztőnek. Vagy szakot vált.

A fizika mesterszakot végzettek kb. harmada megy kutatónak. A mesterszakot végzettek nagy része a végzés után kb. fele-fele arányban megy méréstechnika stb. fejlesztő céghez vagy szoftverfejlesztőnek. Az említett harmad ledoktorál, kutat egy darabig, de ezek egy része is pár év kutatás után elmegy adatbányásznak, kockázatelemző-alapmasszírozónak. Olyan egynegyed az, aki tényleg kutató marad.

2021. máj. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Akkor lényegében az informatika területén helyezkednek el a legtöbben, nem túl biztató.

2021. máj. 17. 13:12
 7/9 anonymousreview60 ***** válasza:
Informatika, igen. De nem beléptetőrendszert és vebboltot programoznak, hanem tőzsdeárfolyammozgások egymásra hatását nézik, vagy amit a Kutatók Éjszakáján hallottam, kvantummechanikai módszerekkel mondanak valamit a tőzsde jövőjére nézve C++-ban. 2-3 akkora pénzért, mint a kutató volt évfolyamtársak, akik szintén nem lesznek Nobel-díjasok, legfeljebb minden 50-edik levelező vagy rendes akadémiai tag.
2021. máj. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik 😀
2021. máj. 17. 16:17
 9/9 anonymousreview60 ***** válasza:

Egyik ismerősöm férje szilárdtestfizikus lett. Külföldön kutatott 3 évig, de azt a pozíciót nem sikerült meghosszabbítania. Hazatért és azóta MorganStanley jellegű cégeknél dolgozik mint modellalkotó-kockázatelemző. Fizikusok és matematikusok hozták létre azokat a gazdasági modelleket is, amiknek a hatását nem értették, de igent mondtak rá a bankvezető közgazdászok, és sikerült vele az elsődleges, a másodlagos és az n-edleges ingatlanhitel-piacokat bedönteni.

Egyébként az igazán jó koponyák ezek közül a pályaelhagyó fizikusok közül az ilyen öregurak "segédmatematikusai" lesznek: https://www.youtube.com/watch?v=gjVDqfUhXOY

2021. máj. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!