Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az újabb szigorítások miatt...

Az újabb szigorítások miatt semmi esélye már annak, hogy ebben a tanévben megrendezhessék a Szakma Sztár (SZKTV) versenyt?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, végzős eladó és idén részt vettem volna ezen a versenyen. Három fordulóból áll a verseny:

- egy elődöntőből (írásbeliből), ahol kiválasztanak kb. 10 főt az összes szakmacsoportból, akik kimagasló eredményt értek el (kb. 70-80% felett)

- egy középdöntőből (szóbeliből), ahol a kiválasztott személyek felelnek a központi szóbeli tevékenységből, itt ha 60%-ot elérnek minden vizsgarészen a diákok, akkor automatikusan továbbjutnak a következő fordulóba

- egy döntőből (gyakorlatiból), ahol a legjobbak versenyeznek egymás ellen és közülük válasszák ki a szakma kiváló tanulóját (kb. 4-5 főből áll) és a TOP 3 kap többletpontot az egyetemi felvételinél ha továbbtanul a szakirányának megfelelően. Aki ezen a fordulón eléri itt is az összes modulon a 60%-ot, ők mentesülnek a szakmunkás vizsga alól.


Hónapokig elhúzták az írásbeli fordulót, mert azt várták, hogy a középiskolákban elkezdődjön a jelenléti oktatás, de ez nem valósult meg. Addig halogatták, amíg be nem következett a 3. hullám. Március 9-én lett volna a verseny, már kitöltöttünk mindenféle adminisztrációt a vírushelyzet miatt, de a szigorítás miatt ezt eltörölték a március 8-tól kezdődő versenyeket és április 7-ig biztosan nem folytatják... Kezdem feladni a reményt, pedig az utolsó két hétben nagyon komolyan vettem az egészet és önszorgalomból minden könyvet végigrágtam, olyan dolgokat tanultam meg, amiket szakmunkás vizsgán nem tudom hasznosítani.

Nagyon elszomorodtam, amikor megkaptam ezt az értesítést. A szakmai tanárunk azt mondta, hogy nem lát esélyt arra, hogy lesz verseny...

Nagy csalódás és számomra megrendítő veszteség. :'(

Sajnos nem ez az első szerencsétlenség ami velem előfordult a 2021-es évben. Valamiért folyton rám száll a balszerencse.



2021. márc. 5. 15:22
A kérdező szavazást indított:
Kizárt dolog, sajnos nincs rá semmi esély.
Még van esély arra, hogy lesz verseny!
Kevés rá az esély, csak reménykedni tudsz!
3 szavazat
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!