Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen ma Magyarországon az...

Milyen ma Magyarországon az oktatás illetve az oktatási rendszer?

Figyelt kérdés

9.-es gimnazista vagyok, és elég sokszor hülyének érzem magam, és még nem tudom, hogy mit akarok az élettől. Papámat egyszer megkérdeztem, hogy mit gondol az oktatási rendszerről, mert egyszer megkérdezte, hogy tudom-e mi az a kétkarú emelő. Mondom nem, Ő erre, hogy hogy ők ezt anno 6.-ban tanulták. Utána elkérte az összes tankönyvemet és azt mondta, hogy teljesen értelmetlen dolgokat tanítanak, amihez semmi köze az élethez, és nem is fogjuk soha használni. Meg most nekem online oktatás van és mondta, hogy a tanárok nagy része (nem mind) sehogy sem adja le az anyagot. Meg olyanokból íratnak dolgozatot ami benne sincs a tankönyvben, órán egyszer elmondja, de a füzetbe se írjuk le. Ő megírt helyettem egy dolgozatot, mert valahogy mindig 3-as lett, Ő az egész anyagrészt átolvasta, megtanulta és így lett neki 4-es alá.

Ti mit gondoltok erről? Esetleg valamelyik környező országban jobb?



2021. márc. 5. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

"A füzetbe nem írjuk le"


Hát írd le akkor és meg van oldva.


Valóban nem az életre készít fel, mikor készített fel arra egy gimnázium? Sosem az volt a célja.

2021. márc. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Mit kell azon tanulni, hogy kétkarú emelő? Annyira egyértelmű, hogy mi az...

De még életemben nem használtam ezt a tudást, pedig 38 éves vagyok, szóval papád is hülyeségeket beszél.

2021. márc. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
93%

Alapvetően egyetértek apáddal is, veled is. Az szerintem nem gond, hogy nem tudod ilyen korán hogy pontosan mit szeretnél. Anno több osztálytársam (és én is) végzős évre szültük meg, hogy mi legyen a terv aztán alapvetően mindenki megtalálta a helyét.


Engem kegyetlenül zavart, hogy lexikális tudást várnak el (a legtöbb esetben gondolkoznod se nagyon kell, csak magolni) - közben semmi gyakorlati dolgot nem adnak át...pénzügyi alapismeretek, varrás, barkácsolás, stbstb. Viszont be kell vallanom, hogy a suli ad egy alap műveltséget ami a minimum ahhoz, hogy egy normális társalgásban részt tudj venni (és ne csak annyi fogalmad legyen a Kádár rendszerről, hogy "bezzeg akkor minden jobb/rosszabb volt") - hozzáteszem, kb a tanultak 20%-a az amit VALÓBAN nem árt tudni.

2021. márc. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Ez olyan hülyeség hogy nem használod azt amit tanulsz..mi van pl az orvosokkal, a mérnökökkel, a gyógyszerészekkel, stb nagyon gáz lenne ha ők például nem tudnának számolni, nem ismernék a kémiát/biológiát. Hidd el aki olyan területre megy tovább az igen is használja. Az iskolarendszer egy általános tudást ad,hogyha bármit választasz tovább legyen valami minimális alapod. De ha nem akar az ember tanuljon szakmát és kész nem kötelező érettségizni.
2021. márc. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

"a füzetbe sem írjuk le"

:DDD

Drága gyermekem, az nem jutott eszedbe, hogy LEÍRD? Abból írat dolgozatot, ami elhangzik az órán.

2021. márc. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Nagyon rossz az oktatás magyarországon a helyedben elmenék diákmunkára az is tapasztalat.Azt pénzt meg fére tenném egy tanfolyamra amiböl pénzt is lehet keresni vagy amire igény van a környéken.Mert hát ha piacon nincs igény pl: most szakácsra,pincére sokra nem megy vele az ember.De nyilván az iskolába ezt nem mondják el mert a végén még olyat is kéne tanitani amiböl meg élni is lehet.Meg a tanárok nagy része rosszul is nézia ha ne adj isten többet keresnél nála ez ilyen tipikus magyar hozzálás de azt nem nézik.Többet is kell keresél mivel neked még meg kelalapozni az életed nem kávét inni 10 évig aztán mérgelödni hogy, kevés a pénz a köszférában.
2021. márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Sokkal jobb, mint néhányan gondolják. A leadott lexikális tudás nagy része tényleg az alapműveltség része és szükséges, de persze vannak nagy hibái.
2021. márc. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Aki azt írja, hogy írd le a füzetbe amit mond a tanár,megpróbáltam. De úgy darálja az anyagot, mint Eminem. Szerintem egy átlagos diák egy valódi párbeszédet nem tud leírni. És itt nem a tollbamondásra gondolok, ahol 10 szer elmondják a szöveget a lehető leglassabban.
2021. márc. 6. 18:50
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Akkor próbálkozz még. Ha elmond 5 mondatod, abból általában kb. 2-3

szó az, amit le kell írni a jegyzetbe. Ez nem olyan nehéz. Nyugtass meg, hogy nem a teljes mondatait akarod leírni...

2021. márc. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az online oktatás pont segíthet azon, hogy le tudd írni. Én fel szoktam venni titokban az előadásokat, ha a tanár nem tenné meg, hogy később megint meghallgathassam és értelmezhessem.
2021. márc. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!