Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » MSc-n természettudomános/műsza...

MSc-n természettudomános/műszaki területen ez az általános módszer a témavezetésre?

Figyelt kérdés

Mivel a BSc képzésem máshol végeztem, mint ahol az MSc-t csinálom, így itt lett új témám új témavezetővel, és kicsit sokkolt az, ahogy ő próbál dolgozni velem. Konkrétan az van, hogy kaptam egy témacímet, majd később 3 cikket 2 módszerről, amiket alkalmaznom kéne majd a laborban a kísérletekhez, olvassam el/dolgozzam fel őket. Oké, ez meg is történt, majd közölte velem, hogy akkor írjak ezekből 1-1 fejezetet, ha azzal kész vagyok, akkor kapok további cikkeket. Oké, ez valamilyen szinten evidens, mert a beszámolóba amit le kell adnom, nyílván írni kell a felhasznált módszerkeről, de azon kívül, hogy ezeket majd konkrétan a laborban használnom, magáról a témáról, a lényegi részekről nem mondott semmit. Rohadtul nem két, felhasznált módszer a lényeg a témában, van másik 6 féle módszer amit fel lehetne használni a vizsgálatokhoz, de a fontos, valódi tartalmi részről nem küldött semmit, még csak nagy vonalakban se mondta el.


Ez nekem nagyon szokatlan, az alapképzésnél majdnem 1,5 évet tudtam egy kutatócsoporttal dolgozni, már az első 2-3 hét után megvolt a konkrét témám, a célok, tudtam mindent. Sőt, külön örültek ha én kerestem cikkeket, új infókat, próbáltam önállóan dolgozni és minél jobban elmélyedni a témában. Teljesen szabad voltam, ha elakadtam, akkor viszont készségesen segítettek. Itt viszont úgy érzem, hogy kicsit a sötétben vagyok tartva és korlátozva. Ha a témavezetőm nem küld cikket, akkor el se tudok indulni még az irodalmazásban sem, annyira nem mondott semmit a témáról a címen kívül.


Ez így az általános témavezetés, és csak szerencsém volt az alapképzéses témavezetőmmel? Borzalmasan érzem magam, hogy ennyire el van vágva az önállóságom. Ha ez az általános, akkor gondolom nehezen találnék mást, aki a "szabadabb" témavezetést preferálja..



2021. márc. 7. 09:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Biosz szakra jártam, mindegyik cikket magamnak kerestem, a témavezető s kísérletben segített, illetve javította, amiket írtam. Rosszat fogtál ki
2021. márc. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!