Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én gondolom így a PhD...

Csak én gondolom így a PhD (tudományos fokozat) kapcsán?

Figyelt kérdés
Azt gondolom, hogy túl sok olyan területből van PhD képzés, ami szerintem nem feltétlen érdemleges. Senkit nem akarok megbántani, aki esetleg olvassa a kérdést és van valami ilyen szakterületen PhD-ja, ezért konkrétan nem nevezek meg szakokat, de főként humán területen belül érzem ezt. Amikor én is valamilyen beadandó dolgozatom végett keresgélek anyagokat, publikációkat, sokszor azt látom, hogy néhány ilyen kutatónak annyiból áll a munkája, hogy más kutatásokat összeollóz, vagy valami olyan tárgyban publikál, amiből ezer más ugyanolyan van már. Egy kutatásnak szerintem az lenne a célja hogy olyan problémákat, tényeket tárjon fel, vagy olyan megközelítéseket alkalmazzon amit még az adott témában senki nem csinált, vagy csak alig. Az mire jó, hogy valaki összetákol egy 15-20 oldalnyi publikációt egy olyan témában, amiről amúgy is van számos releváns információ és csak ezeket összeollózgatja?

2021. márc. 14. 22:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem három PhD-a ismerősöm van, mindegyikük filmekről és XY téma kapcsolatáról ír. Feleslegesnek nyilván nem felesleges, mert szerintem nincs felesleges tudás vagy publikáció, de tényleg bárki kaphat már doktorit, aki egy kicsit is szorgalmas, szóval egy humán doktorit össze sem lehet hasonlítani szerintem egy természettudományi kutatással, ami tényleg akár új, áttörő megoldásokat is kínálhat a tudományban, még a humán PhD leginkább ismétlés, esetleg egy társadalmi analízis, amivel tényleg semmi baj nincs, de szerintem nem kell hozzá akkora lángésznek lenni.
2021. márc. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!