Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért jó az érettségizők el...

Banna97 kérdése:

Miért jó az érettségizők el ha elmarad a szóbeli?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekelne a most érettségizők véleménye, gondolatmenete.


Szerintem magukkal szúrnak ki ha elmarad, hiszen akkor az írásbeli eredményre kapják a jegyet. Nincsen javítási lehetőség.

Szerintem ritka, hogy valaki ront a szóbelivel az írásban elért jegyén.

Én ha most érettségiznék nem értenék egyet ennek a petíciónak az aláírásával, de foglalkoztat a kérdés, mert sok érettségizőtől azt hallom olvasom, hogy örülnének, ha nem lenne.



2021. márc. 18. 11:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Az a baj vele, hogy az esetemben például plusz 160 tételt kellene bevágni és magamat ismerve ez nem fog menni tehát én rontani fogok vele.
2021. márc. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

1-es minden évben ennyi tételt kell megtanulni átlagosan 1 diáknak.:D

De nyugodj meg. Ezt a tanárok is tudják és lazán fogják kezelni. Tényleg javítani lehet a szóbelikkel.

2021. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1-es ez a járvány előtt sem volt másképp, de igaza van a kettesnek nagyobb a füstje mint a lángja ennek az érettségi dolognak. Én is paráztam előtte, de közel sem olyan nehéz, mint gondoltam és szóbelin sem arra mennek, hogy lerontsák a jegyet.

Ezért van az a gondolatom, hogy ha nem lesz szóbeli azzal csak ráfaragtok szerintem.

2021. márc. 18. 15:48
 4/18 anonim ***** válasza:
9%
Alapvetően nem vagyok ellene, hiszen a tanár tud úgy kérdezni, hogy tudjam rá a választ (de legalább rávezessen). Inkább az írásbeli maradjon el.
2021. márc. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Mert pl én angolból fogok emeltezni és online órákon nem nagyon szoktunk beszélni, ezért emelten meg se tudnék szólalni, mivel utoljára novemberben használtam a nyelvet. Más részről meg, ha nem lenne szóbeli, májusban letudnánk az egész érettségit, nem kéne utána éjjel-nappal tanulni és június végén is ezzel szívni.
2021. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
5-ossel teljesen egyetértek.
2021. márc. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint azért írtam alá, mert matekból emeltezek, kémia pedig a választott tárgyam. Kémcső szeptember óta nem volt a kezemben, nem tudtam gyakorolni, videók nézegetése pedig nagyon nem ugyanaz. Matekból pedig őszintén fogalmam sincs, hogyan kéne felépíteni egy feleletet, hogyan mondok el mindent szabályosan stb. Én elhiszem, hogy középszintű magyar és töri szóbelin felhúzzák a pontokat, de én ebben az esetben, biztosan nem javítanék.
2021. márc. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves 5-os ezzel sajnos nem tudok egyet érteni. Korona vírus előtt is éjjel nappal kellett tanulni június végéig, teljesen mindegy ebből a szempontból a helyzet szerintem.


Megértem a hátrányát az online oktatásnak egyetemista vagyok nálunk még nagyobb volt a szívás.


Ettől független én októberben emelteztem, és volt szóbelim is.


Tényleg érdekelt ki miért gondolja jónak annak elmaradását, nyilván van hátránya bizonyos tárgyaknál ezt nem vitatom.

Azonban úgy gondolom, hogy a szóbeli az mindenkinek egy lehetőség a javításra, ugyanis nem biztos, hogy az írásbeli úgy sikerül majd abban a pillanatban amivel megelégszenek majd, ezt érdemes átgondolni szerintem. Ez csak az én véleményem, persze elfogadom a ti véleményeteket is.

2021. márc. 19. 21:08
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

7-es, ha tippelnem kéne, akkor továbbtanulsz és valami matekosabb szakra. Ott hogyan fogod megtanulni az elméletet? Nekünk pl most, ha 2esnél jobb jegyet szerzel gyakjegyből, akkor szóbelizned kell matekból. Mégsem írunk alá petíciókat, hogy ne.


És ez a baj, hogy egyetemen úgy pofára fogtok esni.


Persze függetlenül ha lesz szóbeli vagy nem, ugyanúgy fel fog kellni a nap holnap. Szóval annyira nem érdekel engem.

(Ha nem tanulsz tovább, akkor sry, nem szóltam semmit)


De összeségében tényleg nagyon laza egy szóbeli és szerintem 1000x könnyebb, mint ahogy gondolják a diákok

2021. márc. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%

Én ominózus tavaly érettségiztem.


Én netto igazságtalannak éreztem, hogy nekünk nem volt szóbeli. Egyrészt eddig mindenkinek volt, másrészt sokak tudtak volna javítani. (Én pont nem, 492 pontom lett.)


De tekintve, hogy középen a saját tanárod vizsgáztat így tuti nem lesz szemét veled, emeltre meg azért mész, mert tudod az anyagot. Így pl sztem egyetemen (BME) hátrányból is indultam első félév végén, életemben nem szóbeliztem még nyomás alatt, s ez meg is látszott, voltak benne döcögések.


Kell az a szóbeli! ;)


20 nyelvtan, 20 irodalom, 20 töri nem para megtanulni! 😁



//megsúgom idén a fizika és matek vizsgám kb másfélszer akkora anyag volt, mint ez a 60 tétel... 😁

2021. márc. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!