Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanuljak? Minek menjek?...

Mit tanuljak? Minek menjek? Melyik egyetemre,és persze milyen szakra?

Figyelt kérdés

Igaz,még egész messze vagyok az érettségitől,de el kellene döntenem mit is szeretnék kezdeni az életemmel!


Tudom,ezt nekem kellene eldöntenem,viszont bízom abban hogy itt talán valaki tud segítséget nyújtani!


A tanulmányi átlagom jó,leginkább ötöseim vannak.


Leírom azokat a tárgyakat amik leginkább foglalkoztatnak,és remélem csak lesz valahogy!


Matematika- alsós korom óta szeretem a matekot,gondolkoztam hogy ebben az irányban tanulok tovább


Magyar- szeretek olvasni,viszont nem hiszem hogy annyira lekötne,meg nem szívesen lennék bölcsész


Angol- szeretem magát a nyelvet,és igazából egy jól kihasználható ág (van egy középfokúm belőle)



Francia- majdnem ugyanaz mint az angolnál,csak ebből még nem szereztem nyelvvizsgát



Biológia-az egyik kedvenc tantárgyam



Történelem-másik nagy kedvenc,viszont magukat a tanórákat nem szeretem



Földrajz-legtöbbször tetszik a tananyag,de például rosszul vagyok ha kőzetlemezekről kell tanulni



És nagyjából ennyi lenne!


Előre is nagyon szépen köszönök ha valaki segít megtalálni az "utamat"!



2021. márc. 19. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbálj keresni valami pályaorientációs rendezvényt (akár online is), ahol szakemberek segítenek letisztázni a fejedben, hogy milyen irányba érdemes indulnod.


Nem csupán a szeretett tantárgyak alapján, hanem bizonyos szakirányokról szóló érdekes előadások, stb. stb. alapján.

2021. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

itt van 3 egyetem, ami érdekelhetne szerintem.

(a karoknál a "tovább"-ra kattintva tudod a szakokat nézni)


1.SE

[link]

Ha szereted a bioszt, akkor nem kérdés, hogy gondolkozz orvosi irányba.

De azért nem is könnyű és rövid szak ez.


2. BME

[link]

Ha szereted a matekot, akkor ez jó. Talán még biomérnök szak vagy környezetmérnök, ezeknél még biológia is van.


3. ELTE

[link]

Akkor ajánlom, ha úgy tényleg kifejezetten matekot vagy bioszt tanulnál tudományi módon.


Ha úgy egy szak a neve alapján érdekelne, akkor meg keress rá külön neten (egyetem neve + a szak neve) és biztos valamit ki fog adni ami bővebb információt mond. De ha érdekelne egy szak, csak nem találsz róla semmit, akkor írj nyugodtan és megpróbálok keresni neked valami linket.

2021. márc. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A felvi.hu szakkeresőjét ajánlom. Nézd végig az összes induló szakot,nincs annyira sok...
2021. márc. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 22. 16:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!