Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a romániai vagy a...

Szerintetek a romániai vagy a magyarországi nyolcadikos felvételi/abszolváló a nehezebb? Mindent beleszámítva! Vagy egy szinten vannak?

Figyelt kérdés
Ugye ha jól tudom Romániába romanból is kell felvételizni de ha jól tudom ott nincs szóbeli az én véleményem szerint egy szinten vannak ,mert ugye itt tobb helyre is kell menni szóbelizni meg vannak azért elvárások itt is. (Romaniában élő magyarokkal gondoltam ugymond az ,,összehasonlítást")

2021. márc. 19. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha küldesz pár magyarországi mintatételt, meg leírod, hogy miket tanultok, s milyen segédeszközöket lehet használni, akkor megmondom.


A románhoz viszont egy szóbeli se ér fel. Hidd el, szívesebben szóbeliztem volna tavaly érettségin a többi tantárgyból a román írásbeli helyett. Abból még pluszba kell tanulni, mert egy külön tantárgy. Ráadásul se a 8-os vizsga se érettségi nem olyan, mintha idegen nyelvből írnánk. Pont azt a tételt kapjuk, mint a román anyanyelvüek. Szóval képzelj el egy magyar tételt, de a felét se érted, ha meg pont érted is a kérdést, a választ nem tudod rá, vagy ha mégis meg van az, akkor nem tudod rendesen megfogalmazni... A tétel egy része pl szövegértés. Az a románoknak könnyű, nekünk meg sz0pás...

2021. márc. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!