Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg nem juthatok be...

Tényleg nem juthatok be egyetemre szakközép iskolából?

Figyelt kérdés

Direkt ügyvitel szakra jöttem, mert könyvelő szeretnék lenni.

A napokban viszont azt mondták nekem,hogy semmi esélyem mert tuti elb@szom az érettségit ha szakközépbe járok és akkor nem vesznek fel.

Igaz ez?

(Négyes-ötös tanuló vagyok)



2021. márc. 20. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%
Emelt érettségit megcsinálod... miért ne juthatnál be...?
2021. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Dehogy igaz. Ki mondta ezt a hülyeséget? (?!)


Könyveléshez nem kell egyébként egyetem, elég egy OKJ. De egyetemre is simán besétálsz, ne aggódj.


Az ilyen negatív embereket meg irtsd ki az életedből. Csak ártanak neked.

2021. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Ez ugye csak vicc? 😁

Szakközépbe jártam, egyetemre járok és jelenleg 2 szakon is tanulok..


Aki ilyen baromságokat mond azzal ne is foglalkozz.

2021. márc. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Wow megnyugodtam , köszönöm szépen.❤
2021. márc. 20. 21:31
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem akarok h”lyeséget írni, mert én nem ilyen szakon tanulok az egyetemen, de a legjobb barátnőm viszont igen és ő azt mondta, hogy aki közép suliban is tanult ilyesmi tárgyakat annak a hallgatónak valamilyen szinten előnye van azzal szemben aki “sima” gimiből jött, mert már szerzett valamennyi tudást a dologban és nem teljesen idegen neki. Persze az egyetemen tanulás és annak a tényleges elvégzése az egyénen múlik, de szerintem ne aggódj, simán felvesznek ha jól sikerül az érettségid 😊
2021. márc. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Szakközépbe jártam,most végzek az egyetemen,az egyik big 4 cégben dolgozom.
2021. márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Most pontosan milyen iskolába jársz? Szakközépiskolába, szakgimnáziumba vagy technikumba? Mármint éppen most milyen - lehet, hogy szakközépiskolába jelentkeztél, szakgimnáziumban tanultál két évet, most pedig technikumba jársz, pedig ugyanabban a padban ülsz. Imádnivalók a kormányzati átnevezések és tantervvariálások...


Ha olyan középiskolában tanulsz, ahol szerezhetsz érettségit, akkor tehetsz emelt szintűt is, és így egyáltalán nem kizárt a továbbtanulás! Sőt, vannak olyan (a régi, megszokott terminológia szerint) szakközépiskolák, amik minden tekintetben jobb képzést nyújtanak egy gyengébb gimnáziumnál. Szóval nem, nem b@szod el az érettségit (nyilván igen, ha nagy ívben teszel rá, de gondolom nem az a cél), ha felkészülsz, simán elérhetsz jó eredményt is!

2021. márc. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%
Az érettségit utólag lehet javítani, lehet szintemelőt tenni, úgyhogy nem olyan nagy baj, ha elsőre nem sikerül túl jól.
2021. márc. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kilencedikes vagyok és technikumba járok szóval nem mostani téma még a továbbtanulás de azért eléggé rámijesztettek
2021. márc. 20. 21:56
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha technikumba jársz, akkor érettségizhetsz, és ha jó technikumba, akkor az adott területen emelt szinten is jó érettségit tehetsz! Ne hagyd magad megijeszteni - ha nem olyan jó az iskola, akkor önállóan vagy különtanárral tanulva is nagyon jó eredményt érhetsz el emelt érettségin!
2021. márc. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!