Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyenek az ELTE-n a gazdasági...

Milyenek az ELTE-n a gazdasági szakok?

Figyelt kérdés
Milyen színvonalon folynak a gazdasági képzések az ELTE-n? Mennyivel rosszabbak például egy Corvinusos képzésnél? Érdemes jelentkezni rájuk?

2021. márc. 26. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Maga a képzés körülbelül ugyanolyan jó, mint a Corvinuson. A Corvinus abban jobb, hogy sokkal több lehetőséged van az iskolán kívül is "kiteljesedni" (Gondolok itt a szakkolikra, diákszervezetekre, stb.), amit az Eltén még annyira nem tudsz megtenni mivel új - De egyébként már van a GTI-seknek is szakkoli lehetőség, illetve a hökösök terveznek állítólag egy külön gti specifikus szakkollégiumot, ebből nem tudom lesz-e bármi -. Szerintem ha e két egyetem között választanál, akkor nézz rá mindkét egyetem szakjának a mintaterveire, és amelyik szimpibb úgy válassz. Egyik egyetemmel sem fogsz mellényúlni, ebben biztos lehetsz.
2021. márc. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ;)
2021. márc. 28. 13:33
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Magyarországon az összes gazdasági képzés középsz@r, úgyhogy teljesen mindegy, melyikre mész. Az ilyen szakkolis bohóckodásokat felejtsd el, menj el valamelyik nagy multihoz gyakornoki programra minél gyorsabban.
2021. márc. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Eddigi tapasztalataim alapján aki szakkolira ment, az az ott megszerzett kapcsolati tőkéjének hála jobb munkákat is kapott az egyetem alatt és után is. A szenior tagok általában(akik már dolgoznak, és nagy eséllyel vezetők) mielőtt kikerülne egy álláshirdetés megkérdezik a szakkolis embereket h érdekli-e valakit az olyan jellegű munka, ha nem, csak utána hirdetik meg. Ezért is megéri, emellett tényleg tök jó dolgokat tanítanak meg.

De abban igazat adok, hogy fontos a gyakorlati tapasztalat, akár erasmusos félév is egy munkahelynél, legalábbis nagyy plusz.

2021. márc. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!