Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A halleluja című dalt mennyi...

A halleluja című dalt mennyi idő alatt lehet megtanulni gitározni?

Figyelt kérdés

Szeretném megtanulni ezt a dalt. Van egy gitárom, de még sose tanultam, nem tudok gitározni. Tanárhoz szeretnék menni és az a célom, hogy ezt a dalt megtanulom + néhány karácsonyit, meg néhány sláger dalt igazából még szívesen megtanulnék.


Valamit gyermekdalokat, népdalokat.



Tudom ez nem megy egyről a kettőre, de kíváncsi lennék vajon szerintetek magántanár mellett mennyi idő lenne megtanulni a Halleluja című dalt?

És mennyi időbe telne, hogy menjenek a gyermekdalok(ovis dalok szintjén..) + néhány sláger, popdal.. (pl. senorita.. vagy karácsonyi dalok pl. christmas time is here.. meg ilyenek:) )


Köszi előre is!


Óvodás dalok szintjén tudok furulyázni. Szerintem ebből kiderül, hogy óvónőnek tanulok egyébként:) Úgyhogy ennyi a zenei készségem.



2021. márc. 27. 01:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hogyan szeretnéd megtanulni.

Ha arra kell, hogy mondjuk énekelsz, és mellette kisérd akkordokkal, akkor az viszonylag hamar megvan.

De kérdés, hogy csak ennyire szeretnél gitározni, vagy komolyabban is.

Ha amatőr szinten, akkor ahhoz lehet még magántanár sem kell, de akkor az alapokat nem "profi" módon tanulod meg, és emiatt nem fogsz tudni fejlődni a rossz beidegződések miatt.

Ha viszont tanárral kezdesz neki, komoly szinten, akkor viszont az alapokra sok idő fog elmenni.

Én pont ilyen dalokat játszottam családi zenekarral.

Ha énekelsz mellé, és kisérni akarod magad, akkor gyakorlatilag ha 3-4 dalt el tudsz játszani, akkor utána az összeset, mert az ilyenek könnyen megtanulhatóak.

2021. márc. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Nem tudom mennyi ideje gitározol.

Ha van ritmus érzéked, és ismered az akkordjait a dalnak, akkor pár óra vagy kevesebb, persze azért később gyakorolni kell.

Szerintem, ha népdalokat játszanál, gyermekdalokat, akkor érdemes lenne a kottaolvasást etve a gitáron a hangok elhelyezkedését megtanulni. Bár utóbbi kettő minden gitárosnak fontos.

Skálázás helyett szerintem akkordokat tanulj, mivel gondolom kifejezetten profi gitárosnak, szólózáshoz nem készülsz, így max néhány blues vagy harmonikus skálát érdemes megtanulnod, azt is akkor ha improvizálni akarsz.

Ha esetleg könnyűzenei tabok érdekelnek, akkor ajánlom a Songster nevezetű oldalt, vagy Ultimate Guitar Tabs, ezeken kivül is létezik, de a Halleluját mindkettőn megtalálod az teljesen biztos, meg mondom egyéb könnyűzenéket.

Végül pedig bár mondtam, hogy skálákat nem érdemes tanulnod, de ha rákapnál esetleg az improvizációra, akkor ajánlom, hogy mindig egy-egy általad dal skáláját tanuld meg, mivel azok a hangok már ismerősek lesznek, így hamarabbmegtanulod és biztosabb tudás lesz.

2021. márc. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek:)
2021. márc. 28. 12:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha van gitárod és szeretnél rajta játszani, akkor miért nem csinálod?

Miért csak beszélsz róla?

2021. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
változó...a tudástól és a daltól függ.15éve gitározom,konzi után vagyok,van amit megtanulok fél óra alatt van amihez több idő kell.Ha gondolod irj privátot.....az egyik hozzászóló kitért a skálákra.Igen ezeket akkor kell tudni és használni ha imprózni is szeretnél.Vagy akkor ha azt szeretnéd kideriteni az adott dal milyen skálából,skálákból épül fel.Egy dalban többféle skála is előfordulhat-függ az akkordoktól is.
2021. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
kiegészités a 2.válaszolóhoz: Igen skálákat akkor kell tanulni ha a szólózás a cél vagy az ,hogy meg tudja állapitani egy adott dalnak mi a hangkészlete.Viszont skálák terén a modálisokkal és a pentatonnal éri meg kezdeni.A harmonikus és a melodikus mollt később éri meg.E két skála a moll hangnemű dalban fog előfordulni. Dúr jellegúekben nem igazán. A bluesban pedig a pentaton dominál és a blues skála.Az improvizációt pedig a pentatonnal éri meg elkezdeni mivel 1-kevesebb hangból áll 2-nem tartalmaz félhhangokat
2021. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Óvónő, aki szeretne pár dalt eljátszani; karácsonyi dalokat, gyerekdalokat.

Ehhez nem kell skálázni, meg modálisokkal meg improvizációkkal foglalkozni.

Ezzel kb el lehet ijeszteni, ha nem akar komolyan zenélni, csak tábortüzes gitározást.

2021. márc. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
nem neki irtam...a 2.válaszolónak....ovónőnek nem is kell
2021. márc. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
több diákom van akit tanitok-szolfézs,elmélet,gitár......viszont egy óvónőnek nem fogom magyarázni a C7 -9,13 akkordokat meg a félegész ,egészhangú skálákat..
2021. márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ez viszont a kérdést feltevőnek fog szólni: mikorra sikerül megtan ezt a dalt meg néhány slágert???? erre nehéz válaszolni,mindenki más,van akinek könnyebben mennek az akkordfogások van akinek lassabban.Ajánlom a Muszty -Dobay gitáriskolát-ebben megtalálod milyen akkordokkal éri meg kezdeni,melyeket a legkönnyebb lefogni-egyből nem lehet a bonyolultabb fogásokkal kezdeni. Én vmikor ebben a sorrendben tanultam az akkordokat: E-moll,A-moll,A-dúr ,E-dúr ,C-dúr ,D-dúr.......ezeket a legkönnyebb lefogni
2021. márc. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!