Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hanyadik osztályban szokás...

Hanyadik osztályban szokás elkezdeni készülni az érettségire?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, hogy még korai ezen gondolkozni, mivel csak 9.-es vagyok, de már most nagyon rá vagyok pörögve az érettségire, és az egyetemre. Ti hanyadikban kezdtetek el ezen gondolkodni?

2021. ápr. 3. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
11-12.
2021. ápr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, ezt azért írtam, mert valamelyik tárgyra elég pár hónap, de ugye a faktok 11-ben kezdődnek, ezért onnantól érdemes elkezdeni azokra készülni, ami kell a felvételihez, a többiből ráér utolsó évben. Felesleges hamarabb elkezdeni, mert addig még van más tanulni való is és elfelejted addigra, mire kell.
2021. ápr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Az alap tananyagot (ami a dolgozatokhoz, házikhoz kell) folyamatosan tanultam, konkrétan az érettségire tárgyanként egy hétet készültem kb. De az érettségi nagyrészt a 4 éves anyagból áll, úgyhogy ha nem a kocsmában töltöd az idődet, elég lesz egy kis ismétlés.
2021. ápr. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem ott tartok, hogy tételeket dolgozzak ki, de megvan a célom, és már most nézem a pontszámokat, számolgatom, hogy ez az amaz, megvan az egyetem és szak ahova menni akarok. De akkor ez nem annyira furcsa gondolom.
2021. ápr. 4. 00:09
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha már most készülni akarsz, nézd át hogy kb milyen témakörök vannak az érettségiben, és amikor maúgy is azt tanuljátok, készülj fel a dolgozatokra alaposabban. Az első 3,5 évben ez bőven elég lesz.
2021. ápr. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
9.-ben megfogadtam, hogy én úgy szeretném végigvinni a 4 évet, hogy ne az érettségi előtt kelljen izgulnom. Itt vagyok, 4 héttel az érettségi előtt, és szerintem egész jól állok. Ha értelmes, tájékozott vagy, és mellé tanulsz is (nem kell benne megszakadni), akkor sima ügy lesz. És szerintem abszolút megéri szakokat nézegetni, hogy mi az, ami érdekel, de dönteni még felesleges. Építőmérnökire készültem, egy évet jártam matek faktra (sok is volt), végül más lett a befutó, de egyeltalán nem bánom.
2021. ápr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
most érettségiző jelen, még nem kezdtem el készülni, de már nagyon kéne :P
2021. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyú, nem kell azért annyira véresen komolyan venni, az érettségi teljesen más, egy-egy iskolai dolgozatokkal jobban megszenvedtem anno, az érettségin típusfeladatok vannak, a Mocsányi csata évszáma, a függvénytáblázat tartalma nem változik, teljesen felesleges most ezen parázni, de az érettségi előtt is, s nem beszélve, hogy a legszőrösebb tanár is megszelídül ilyenkor. Én emeltezni úgy mentem földrajzból, hogy 10.-ben "tanultam" utoljára, s 60% lett, mindenféle előzetes erőfeszítés nélkül.
2021. ápr. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mocsányi, na jó. Tehát Mohácsi. :D
2021. ápr. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!