Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Inspiráció a tanulásra?

Inspiráció a tanulásra?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nem tudok nekiállni tanulni. Sokáig kitűnő tanuló voltam, de mindig csak az utolsó pillanatban álltam neki a vizsgákra stb. készülni, akkor abban a pár napban nem feküdtem le, és úgy érzem egyre kevésbé érdekel már, mintha nem tudnék több erőfeszítést hozni.

Szeretnék tanulni, valami inspiráció kéne, de 10 percig tudok csak figyelni.

Sajnos csak addig érzem jól magam, amíg nem a tanulásra gondolok, játszok vagy mást csinálok, de ha realizálom a helyzetet, mindig az jut eszembe, hogy mi van ha nem vagyok rá képes, és ha képes vagyok mi lesz ha a sikertől nem leszek boldogabb?

Tudom, hogy kell a munka, az hogy eltartsam magam, ezért ne keveset keressek, és jó életem legyen. Mégis nem tudom elképzelni.

Ne haragudjatok, egyszerűen bármilyen tanács jól jönne, hogy össze tudjam szedni magam és ne csak 1-2 napig, hanem folyamatosan tudjam belefektetni az energiát.


2021. ápr. 4. 04:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg magadnak, hogy aznap mit akarsz megtanulni, és ahhoz tartsd magad. Online oktatás mellett nagyon nehéz rávenni magadat a tanulásra, de muszáj lesz.

Úgyhogy csak azt tudom javasolni, hogy válassz egy időpontot, amikor te bizony csak tanulni fogsz.

2021. ápr. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Egy napig ne használj áramot, vizet, gázt, semmit és ne is egyél. És majd gondolj arra, hogy na ez lehet, ha nem tanulok.
2021. ápr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 6. 21:05
 4/4 anonim válasza:

Őszintén szólva szerintem nem ártana egy ADHD kivizsgálás. Ugyanezekkel a gondokkal küzdöttem, küzdök a mai napig, csak amíg nem lett meg a diagnózisom, fogalmam sem volt mi a gond velem, csak azt tudtam megtanulni, ami érdekelt, de arra igazából tanulni se kellett, mert megragadt, a többi viszont... halogatás a végsőkig, pánikolás az utolsó pillanatban.

Szerintem keress rá a tünetekre nyugodtan. Ha úgy érzed, illik rád a leírás, ne várj a kivizsgálással. Ha úgy érzed, hogy szeretnél többet beszélgetni ezzel kapcsolatban, nyugodtan írhatsz pm-et is.

Egyébként nekem a tanulásban a pomodoro technika sokat segített, leszedtem appot is a telefonomra hozzá. Nem tudom, hogy ismered-e, a lényeg az, hogy 5 perc szünet, utána 15-20 perc tanulás (vagy bármi egyéb), aztán szünet, és ez így ismétlődik, vannak rövidebb és hosszabb szünetek, illetve nincs kőbevésve, hogy egy tanulási fázis milyen hosszú kell, hogy legyen.

2021. ápr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!