Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg lehet tanulni angolul...

Meg lehet tanulni angolul középfokon online?

Figyelt kérdés
Azt a szintet szeretném megszerezni ami egyetemhez kell, eddig volt 100 dolog ami jobban érdekelt mint az idegen nyelv, de most karantén idején van rá idő, és lehet jobb lenne továbbtanulnom egyetemi szinten, amihez ugye kell. Olyan módszerek érdekelnek ami felkészít erre a szintre, lehetőleg ami már bevált valakinek.
2021. ápr. 5. 16:24
 1/2 anonim válasza:

Simán. Az angol világnyelv, konkrétan nincs olyan hely a világhálón ahol ne kéne használni vagy ne futnál bele minimális szinten.

A mit ajánlok gyakorláshoz:

- ajánlom hogy regisztrálj fel a Canadahun-Kanadai Magyarok Fóruma weboldalra, rengeteg fórumtopik van itt, ahol teljes nyelvkönyveket is szoktak feltölteni ingyen + pedagógusok is használják tehát tudnak segíteni ha van valami különösebb gond a nyelvtanulással

- ha szoktál játszani számítógépes játékokkal, akkor a Telltale Games által készített játékokat ajánlom eredeti nyelven, itt ugyanis főleg dialógusok/párbeszédpanelek kiválasztásával tudsz előrehaladni és van némi súlya is ezeknek a sztori alakulása szempontjából, annyi, hogy feliratot kell kapcsolni játékon belül (több popkulturális szcénán belül is van játékuk pl. Walking Dead, Batman, Minecraft stb.)

- ajánlom továbbá a filmnézést eredeti nyelven, később angol felirattal (hogy ne menjen el a kedved, szerintem mindenképpen gyerekfilmekkel, mesékkel érdemes kezdeni ahol valamivel "egyszerűbb" a nyelvezet)


Én ezekkel elég jól elsajátítottam az angolt, vagyok vele B2-es szinten. Szerintem ha hobbi szinten csinálod és nem mondjuk a következő hónapban szeretnél nyelvvizsgázni hanem kicsit később akkor ezek elég jók lesznek kezdetben mert nagyon szerethetővé teszik a nyelvtanulást.


Sok sikert! :)

2021. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jövőre tervezek leghamarabb, de lehet még később ha nem megy.
2021. ápr. 5. 20:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!