Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók! Gyakorlati...

Orvostanhallgatók! Gyakorlati oktatás?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a hazai egyetemeken milyen a gyakorlati oktatás (klinikai modulban, szigorló évben). Elsősorban a most negyed, ötöd és hatodéves orvostanhallgatók véleményére és tapasztalataira lennék kíváncsi. Hány fős csoportokra vagytok osztva a klinikákon? A Semmelweisen most, hogy tömbösített az oktatás már negyedévtől (curriculum reform), jobb a gyakorlati képzés? Milyen egy napotok a klinikán? Melyik egyetemen a legerősebb a klinikán? Gondolom hasonlóan színvonalas mind a négyen, de melyiknek mi az előnye hátránya? Mindenre kíváncsi vagyok az oktatással kapcsolatban, ne kíméljetek:)

Előre is köszönöm a válaszokat!

Egy leendő orvostanhallgató



2021. ápr. 8. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem igen de vagyok benne annyira biztos, talan lehet hogy valoszinuleg eselyes.
2021. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Most a járvány alatt a POTE-n semmilyen. Negyed, ötödév teljesen online, a hatodévesek van ahova bejárhatnak, van ahova nem.

Kb 15-24 fő/csoport, így javarészt egy vizsgálóban/könyvtárban/konferenciateremben szokták az órákat megtartani, és ritkán visznek beteghez. De ez gyakorlatvezető függő. Hatodéven főleg beteg felvevő robotok a hallgatók. Azt nem tudom, mennyire lehet a hatodéves gyakokon fejlődni, mert ott még nem tartok.

Viszont ha önszántadból, a szabadidődben bejársz egy adott osztályra, azt szeretik és ott sokat lehet tanulni.

2021. ápr. 9. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

DOTE-n 4-5. éven hibrid oktatás van jelenleg, előadásokat, szemináriumokat online, gyakorlatokat személyesen tartják. A blokkgyakorlatok során az ország bármelyik akkreditált kórházába mehetsz gyakorlatra, kisebb kórházakban, főleg ha látják, hogy aktív vagy, elég jól befognak és tanítanak. Például miskolcon trauma műtőben kezembe adták a fúrót, hogy akkor ezt most én csinálom.

Járvány miatt sajnos most igen korlátoltak a lehetőségek, legtöbb embert ide-oda kirendelgetik.

A szigorló éveimhez nagy reményeket fűztem, de nagyon betett ez a járvány. Itt a klinikákon vagy szemináriumokat tartanak gyakok helyett, vagy pretriage-olsz. Kisebb kórházakban többé-kevésbé hasznos dolgokat is csinálhatsz.

2021. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!