Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az itthon letett nyelvvizsgát...

Az itthon letett nyelvvizsgát elfogadják más EUs országban is?

Figyelt kérdés

Csak le krlell fordítani és kész?

Vagy az adott orszagban is le kell nyelvvizsgázni?



2021. ápr. 9. 10:30
A kérdező szavazást indított:
Elfogadják.
Nem fogadjak el mashol, le kell kell mégegyszer rakni.
8 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak nagyon kevés, Magyarországon alig ismert és népszerűtlen nyelvvizsga van, amit tényleg elfogadnak az EU-ban (Cambridge, TOEFL, City&Guilds, Trinity). A mindenki által reklámozott nyelvvizsgákat (Euroexam, Origo,stb.) sajnos nem fogadják el.

További hasznos válaszok: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

2021. ápr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2021. ápr. 9. 10:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan az első mondja. Kiegészítés:


1. A munkaadók magasról tesznek bármiféle nyelvvizsgára. Tudsz beszélni vagy nem? Ez itt a kérdés. Be se írom a CV-mbe a nyelvvizsgáimat, minek.


2. Az egyetemek viszont egyedileg felsorolják, hogy miket fogadnak el, és ezek viszont csak nemzetköziek (pl németből TestDAF, TELC stb.), és LEJÁRNAK 2 ÉVENKÉNT, így full felesleges őket előre letenni. Amikor jelentkezel valahova, akkor megcsinálod az oda szükséges mininumot és ennyi.


Zárszó: nyelvvizsgát csak kifejezetten egyetemi felvételi és/vagy diplomakiadási célból csinálunk, semmi más miatt nem érdemes.

2021. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ui: esetleg egy magyar felsőfokot érdemes letenni csak a rokonokat megnyugtatni meg nagyképűsködni ("amikor a felsőfokot leraktam" kezdetű nagyotmondások, ismeritek), én is tolom a gyerekeimet, hogy rakják le, de ez a rokonok megnyugtatása rovat. :D
2021. ápr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyébként egy külföldi egyetem a cél,ezt el is felejtettem hozzátenni!


Igazából még bőven ráérek,csak már elkedztem rajta gondolkodni.

2021. ápr. 9. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!