Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi ez az egyetemi modelváltás?

Mi ez az egyetemi modelváltás?

Figyelt kérdés

Most felvételizem, ez engem gyakorlatban érinteni fog?

Műszaki pálya, gépészmérnök


2021. ápr. 10. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ melyik egyetemre jelentkeztél.

Azt jelenti a "modellváltás", hogy az állami tulajdonban lévő egyetemeket alapítványi kézbe adják, vagyis kiutalják egy fideszes havernak, hogy aztán ott urizálhasson, mint az egyetem "kancellárja".

2021. ápr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem fog érinteni.
2021. ápr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen az egész lakosságot érinti. Akár egyetemista, akár nem. Lehet nyugdíjas, középkorú stb.

Ugyanis a közvagyont mentik ki Fideszeseknek, továbbá az EU-s támogatásokat veszik ki a kuratóriumokból. Túlzásnak se lehet ezt tekinteni, merthogy kormányváltás esetén is minden náluk marad (+ ők neveznek ki maguk mellé új kurátorokat, ha az egyik kitartottjuk meghal).

2021. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
bezzeg a szocikat tudják fikázni a privatizáció miatt
2021. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából sokakat az háborít fel, hogy míg az állami egyetemek tulajdona (épület, labor, felszerelések, stb.) közvagyon, addig az új modellben ezek nem minősülnek annak. Tehát pl. az egyetemet irányító alapítvány úgy is dönthet, hogy eladja az egyetem épületét (mert pl. jó fekvésű belvárosi telek, amin egy csilivili irodaházat húznak majd fel).


Vagy - mivel jórészt politikusok vagy a kormánypártokhoz köthető emberek ülnek az alapítványok kuratóriumaiban - beleszólhatnak, hogy kiket vegyenek fel oktatónak. Pl a kevésbé tehetséges, de valahogy ledoktorált haver gyerekét az egyébként tehetséges oktató-kutató helyett.


De igazából a kiszámíthatatlanság a legijesztőbb. Hogy így megtehetnek jórészt bármit - pl. dönthetnek úgy, hogy abban az évben nem adnak ösztöndíjat, vagy egyik vagy másik kolit eladják - és ehhez senkinek semmi köze nem lenne, mert ugye nem közvagyon.


Szóval lehet sehogy se érintene, lehet nagyon is - pont ez a gond, hogy nem tudunk semmit.

2021. ápr. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem a leginkább az dühít, hogy a közvagyont csak úgy oda ajándékozzák.

Már megszoktam, hogy mindenben a fejünk felett döntenek, de ez már valóban bicskanyitogató.

Pont annyira, mint amikor a kommunisták teljesen önkényes módon államosították a magánválalatokat és a vagyonukat. Mert csak. Hiába meg visszafelé, mi az hogy az állami vagyont csak úgy elosztják?

Normális országban csak emiatt már lámpavason lógnának.

2021. ápr. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

...És ennek tapsikolnak a híveik is. Bele se tudok gondolni, hogy egy értelmiségi miért voksolhat még mindig rájuk.

Mi még nem kerültünk sorra az ELTÉ-n, de ha nyernek 22-ben, akkor tuti biztos, hogy mi is bedarálódunk.

2021. ápr. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!