Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az igaz hogy orvosin vannak...

Az igaz hogy orvosin vannak kötelező oltások/vizsgálatok a hallgatóknak?

Figyelt kérdés
Orvosira készülök, és ilyet én pár napja hallottam először.Ha vannak ilyenek, akkor mik?

2021. ápr. 11. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szaktól függően minden klinikum előtt kell alkalmassági, van ahol csak sima tüdőszűrő, de valahol már kell székletvizsgálat, bőrvizsgálat, kislabor.

Hepatitis c negativitás a beugró.

Oltás most a covid, de influenza is erősen ajánlott.

2021. ápr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hepatitis B ellen újraoltanak, ha nincs elég antitested.

Tüdőszűrés, vérnyomás mérés, látásvizsgálat, vérvétel, székletvizsgálat.

2021. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit tennék hozzá, hogy eüben vannak munkakörhöz kapcsolódóan ajánlott oltások (pl hastífusz, kullancsencephalitis, hepatitis A és B, veszettség, diftéria, tetanusz, meningococcus, influenza, varicella)

Hepa B-t megkaptad elvileg, ha itthon tanulsz, többi szintén ajánlott.

De felsoroltak közül több nyugati országban kötelező, ott nem engednek dolgozni az itthoni “ajánlott” oltások nélkül.

2021. ápr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat

És ez a tüdőszűrés, vérvétel,...stb évente kell?

2021. ápr. 11. 20:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Évente vagy félévente. Tüdőszűrő az csak évente, de pl labor nekem minden félévnél kell, mert minden félévben van klinikai gyak
2021. ápr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lehet hogy ez most egy hülye gondolat lesz

De azt ugye nem a hallgatók csinálják egymásnak?Mármint a vérvételt

2021. ápr. 11. 20:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de amikor szúrni tanultam, akkor volt hogy egymáson is kellett gyakorolni😅
2021. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jaj😅az már nem hangzik olyan jól

Ez egyébként 4.évben van?

2021. ápr. 12. 10:06
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Hepatitis B oltás kell, de én úgy tudom, hogy amúgy az Mo-n amúgy is kötelező . :) Tüdőszűrés kell évente még. Amúgy Pécsett ez úgy néz ki, hogy évente van alkalmassági vizsgálat , ahova kell vinni egy papírt a házi orvostól( ez csak első évben ), oltási könyv másolatát (ezt is csak elsőben ), krónikus betegségekről papírt és a tüdőszűrés leletét. Na most már én két éve nem voltam a COVID miatt, de amúgy sem túl alaposak. :D vérnyomás mérés van meg pár mondatod beszél az orvos veled, ha lelkiismeretes.
2021. ápr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!