Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel szerintet...

Hogyan készüljek fel szerintetek középszinten matekból? 🥺

Figyelt kérdés

2021. ápr. 12. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
studium generale oldalán vannak tematikusan az eddigi érettségi feladatok, szerintem azon menj végig!
2021. ápr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Baluba ***** válasza:
100%

Az első válaszoló tematikus módszerét két dologgal egészíteném ki:ű


- Használj függvénytáblázatot. Amikor belekezdesz egy témakörbe, keresd meg a függvénytábla ide vonatkozó részét, és olvasd végig. Amikor jön egy konkrét feladat, akkor próbáld meg megtalálni, hogy a leírtak közül mi releváns, még mielőtt megnézed a megoldást. Ha így sem sikerül, akkor nézd meg a megoldókulcsot, és ismét nézd át a függvénytáblát ez alapján, hogy tényleg nem segített, vagy csak nem találtad meg a fontos részt.


- Készíts magadnak tematikus segítőkártyákat. Amikor végigmész egy témakörön, próbálj azonosítani kulcsgondolatokat, ami neked segítene a megoldásban. Legyen rövid, velős, amit az előtted lévő megoldás alapján odasúgnál az éppen érettségit író jövőbeli önmagadnak. Egy témához többet is írhatsz (de egy kártyára csak egyet), ha különböző feladatokhoz más-más gondolat kell. Néhány lehetséges példa:

Exponenciális egyenletek - vedd mindkét oldal logaritmusát!

Derékszögű háromszög - Pitegorasz-tétel!

Derékszögű háromszög - Sin, cos, tan!

Extra tipp: ha fizikailag elkészíted a kártyákat, sokkal jobban rögzülni fog az emlékezetedben.

2021. ápr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
40%

Nekem tavaly ez segített nagyon sokat nekem:

[link]


De az M5-nek is van ehhez hasonló sorozata, szerintem arra is vethetsz pillantást:

[link]


A zanza.tv is jó szerintem.


Ezeken kívül még ott van a mateking is, ami nagyon jó, bár az fizetős (3000 Ft).

2021. ápr. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!